عضو شورای اسلامی شهر تهران از ساخته نشدن چهار گرمخانه در چهار پهنه پایتخت برغم تخصیص بودجه و اعتبار انتقاد کرد.
کد خبر: ۱۰۰۲۸۵۲
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷ 19 October 2021

 

به گزارش «تابناک تهران»، سیداحمد علوی روز سه‌شنبه در جریان هفدهمین جلسه شورای ششم شهر تهران اظهار داشت: فصل سرما در پیش است و براساس پیش بینی ها هوای امسال سردتر از سال پیش خواهد بود.

وی افزود: لازم است با توجه به مسئولیتی که بر دوش داریم از همین امروز به فکر آماده سازی گرمخانه های پایتخت باشیم.

علوی با اشاره به بازدید خود از گرمخانه خاوران افزود: نکاتی را هنگام بازدید مطرح کردم که تقاضا می کنم هرچه سریع تر برطرف شود چون نباید اجازه دهیم کارها روی هم تلنبار شده و به مدیریت شهری فشار وارد شود.

عضو شورای شهر تهران یادآور شد: سالهاست که مصوبه ساخت چهار گرمخانه در ۴ پهنه تهران را در شورای شهر داشتیم و هر سال هم بودجه برای آنها تعیین شده اما در عمل، اتفاقی نیفتاده است.

علوی گفت: امیدوارم یک یا ۲ مورد از این گرمخانه ها با درایت شهردار و همینطور علاقه شخصی وی به مسائل اجتماعی، در سال جاری ساخته و آماده بهره‌برداری شود.

اصلاح قانون استفاده تخصصی از حسابرسان به مدیریت شهری آسیب می رساند

زهرا شمس احسان عضو شورای اسلامی شهر تهران هم در جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: طرح «اصلاح قانون استفاده از خدمات تخصصی و حرفه ای حسابداران ذیصلاح به عنوان حسابدار رسمی» که در محلی شورای اسلامی در دست بررسی است، بر پیکر مدیریت شهری آسیب می‌رساند.

وی نسبت به آثار و پیامدهای تصویب متن فعلی طرح «اصلاح قانون استفاده از خدمات تخصصی و حرفه ای حسابداران ذی صلاح به عنوان حسابدار رسمی» بر پیکره مدیریت شهری تذکر داد و گفت: در شرایط فعلی و بر اساس بند ۳۰ از ماده ۸۰ ‌قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراها، اختیار نظارت بر حسـاب درآمـد و هزینـه شهرداری بـا انتخاب حسابرس رسمی که حائز تمامی استانداردهای لازم باشد، ‌ به عهده شورای شهر است.

وی با بیان اینکه این موضوع از مهمترین وظایف نظارتی شوراها محسوب می شود، اظهار داشت: با این وجود متاسفانه در طرح اخیر مجلس شورای اسلامی، این اختیار شوراها به طور کامل از متن حذف شده و تمامی اختیارات انتخاب حسابرس و حسابرسی امور شهرداری ها به خصوص در شهرداری های مراکز استان ها، در سازمان حسابرسی کشور و هیئت نظارت آن متمرکز شده است.

شمس احسان ادامه داد: این موضوع ضمن مغایرت با اصل واگذاری اداره امور به مردم که از مهمترین شعارها و اهداف انقلاب اسلامی است، منجر به بروز ناهماهنگی ها و طولانی شدن روند حسابرسی و نظارت بر امور مالی شهرداری می شود.

عضو شورای تهران ادامه‌داد: از سوی دیگر این موضوع با اصل ۵۵ قانون اساسی مبنی بر نظارت دیوان محاسبات بر دستگاه هایی که از منابع بودجه کل کشور استفاده می کنند، مغایرت دارد.

به گفته وی، متن طرح به گونه ای هوشمندانه تدوین شده که این موضوع به صورت صریح اشاره نشده اما در عمل ورود مستقیم دولت به امور حسابرسی شهرداری ها را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به بروز چالش های حتمی در امور مالی و درآمد و هزینه مدیریت شهری در صورت تصویب این طرح، ‌ از شهردار خواست به فوریت رسیدگی به این موضوع خطیر را در دستور کار قرار دهد.

شمس احسان، از هیات رئیسه شورا خواست برای دفاع و صیانت از وظایف و اختیارات شورای شهر، به صورت جدی در قالب سازوکار مشخص، نسبت به رایزنی برای اصلاح این طرح اقدام کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار