کیفیت هوای پایتخت، امروز (چهارشنبه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۱۶ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.
کد خبر: ۱۰۰۸۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷ 10 November 2021

 

به گزارش «تابناک تهران» به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ صبح امروز بر روی شاخص ۱۲۸ ناسالم برای گروه های حساس بوده است.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۳، اُزن با شاخص ۲۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۴و مونوکسیدکربن با شاخص ۴۴ بود.

ایستگاه دانشگاه پونک با شاخص ۷۷، شهید بهشتی منطقه یک با شاخص ۷۶ و شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۶۶ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص۱۷۷، دانشگاه علم و صنعت منطقه چهار با شاخص۱۶۲ و شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص۱۶۴ نیز ایستگاه هایی هستند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۳ روز هوای پاک، ۱۸۷ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۴۴ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و یک روز هوای ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار