سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت: حدود ۷۰ درصد مدارس شهرستان‌های استان تهران مجوز بازگشایی گرفته‌اند و مدارس ابتدایی نیز از ابتدای آذر بصورت حضوری فعالیت خود را ادامه خواهند داد.
کد خبر: ۱۰۰۹۷۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱ 17 November 2021

به گزارش تابناک تهران، سید مجتبی هاشمی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران صبح امروز در نشست تفاهم‌نامه ستاد اقامه نماز استان که در سالن شهید سلیمانی اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: شناخت پایه و اساس هر کاری است و وظیفه ما متولیان نظام تعلیم و تربیت در راستای اجرای صحیح سند تحول بنیادین، در کنار شناخت خود و محیط برای دانش‌آموزان، تعمیق شناخت نسبت به خالق متعال است.

وی در ادامه گفت: نماز پلی است برای ارتباط بین مخلوق و خالق هستی و ما موظفیم در این مسیر تا جایی که توان داریم تلاش کنیم، چرا که هرچه در این مسیر خدمت کنیم هم بهره دنیایی و معنوی برای خودمان دارد، هم به نتایج مقبول‌تری خواهیم رسید.

این مقام مسؤول با اشاره به سیاست‌های اجرایی آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت: اولین دستورالعمل این برنامه اجرایی ارتقاء و توسعه فرهنگ انس‌ با قرآن کریم، اقامه نماز و توسعه فرهنگ جهاد و مقاومت است و ما معتقدیم اگر در این زمینه فعالیت‌های خوبی داشته باشیم به عنوان مبنای اصلی در دیگر فرآیندها نیز می‌توانیم نتایج قابل قبولی بگیریم به شرط آنکه با برنامه‌ریزی و نیازسنجی‌های دقیق بتوانیم چشم‌انداز مناسبی از اهدافمان ترسیم کنیم.

هاشمی تصریح کرد: در شرایط کرونا با توجه به اینکه ابزار اصلی‌ خود را که همان فضای آموزشی و مدرسه است را در دست نداشتیم، اما هیچ فعالیتی را تعطیل نکردیم بلکه با تغییر رویکردها توانستیم فعالیت‌های خود را در بستر مجازی و تولید محتوا و برگزاری مسابقات کشوری به خوبی پیش ببریم، در حوزه‌های آموزشی و اجرایی نیز نتایج قابل قبولی داشتیم که باید به درستی در سطح جامعه بازگو شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حدود ۷۰ درصد مدارس شهرستان‌های استان تهران مجوز بازگشایی گرفته‌اند و مدارس ابتدایی نیز از ابتدای آذر بصورت حضوری فعالیت خود را ادامه خواهند داد، گفت: باید با توجه به روند مساعد شدن حضور دانش‌آموزان بتوانیم در زمینه اقامه نماز در مدارس و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی حضوری با برنامه‌ریزی‌های مناسب عمل کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار