کیفیت هوای پایتخت، امروز(سه شنبه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۱۵در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.
کد خبر: ۱۰۱۱۱۳۴
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶ 23 November 2021

 

به گزارش تابناک تهران به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز بر روی شاخص ۱۴۲ ناسالم بوده است.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۷، اُزن با شاخص ۱۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۰ و مونوکسیدکربن با شاخص ۴۲ بود.

ایستگاه دانشگاه شهیید بهشتی منطقه یک با شاخص ۸۳ و گلبرگ منطقه هشت با شاخص ۹۲ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۷۸، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۷۳ و پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۵۹ ایستگاه هایی هستند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۹۱ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۵۲ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و یک روز هوای ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار