آتش سوزی در پارکینگ ساختمان مسکونی، منجر به سوختن ۲ خودرو سواری و نجات ۲۰ نفر از ساکنان این ساختمان شد.
کد خبر: ۱۰۲۱۳۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۷ 10 January 2022

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران روز دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این حادثه آتش سوزی شب گذشته در خیابان زهدی، خیایان امیری شرقی به سامانه ١٢۵ اعلام و بی درنگ ماموران سه ایستگاه آتش نشانی به همراه خودرو حامل تجهیزات تنفسی و نردبان هیدرولیکی به محل اعزام شدند.

سید جلال ملکی افزود: محل آتش سوزی یک ساختمان پنج طبقه مسکونی ١۵ واحدی بود که طبقه همکف و زیرزمین آن کاربری پارکینگ داشت، در قسمت زیرزمین این ساختمان نیز سه دستگاه خودرو متوقف بود که آتش به خودرو پژو ٢٠۶ سرایت کرده و در حال گسترش به اطراف بود، همچنین یک دستگاه خودرو تاکسی سمند نیز در مجاورت پژو ٢٠۶ پارک شده بود که آتش به قسمتهای جلویی آن نیز سرایت کرده بود.

وی ادامه داد: مقداری لوازم خانگی و پوشاک نیز در زیرزمین نگهداری می‌شد که آنها نیز دچار حریق شده و بر اثر این آتش سوزی دود بسیار غلیظی طبقات را فرا گرفته بود.

ملکی با بیان اینکه حرارت آتش نیز بسیار بالا بود گفت: آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش وارد عملیات نجات شدند و موفق شدند ۲۰ نفر از ساکنان این ساختمان را از میان دود غلیظ خارج کنند که البته سه نفر بدلیل دود گرفتگی تحویل عوامل اورژانس شد.

وی به بررسی معضل نگهداری مواد قابل اشتعال که در بسیاری از پارکینگ‌ها وجود دارد باید از سوی کارشناسان تاکید کرد و افزود: در این آتش سوزی ابتدا خودروها شعله ور شده و حریق به لوازم سرایت کرده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به شهروندان توصیه کرد که از نگهداری مواد قابل اشتعال در اماکنی همچون پارکینگ خودداری کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار