در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۵۰ میلیون و ۱۵۲ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از صد تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۴۲ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۰۵۰۵۶۲
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۶ 14 June 2022

به گزارش تابناک تهران به نقل از تابناک اجتماعی، بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۶۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۲۵ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۴۲ تن رسید.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، تنها یک تن دیگر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست داد و بدین ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۳۵۳ نفر افزایش یافت. این در حالی‌ست که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۵۹ هزار و ۵۲۷ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۳۴۲ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۲ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۴۳۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر صفر شهرستان در وضعیت قرمز، صفر شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۱۳ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۳۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۲ درصد است.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار