استاندار تهران:
استاندار تهران گفت: با مصوبه اصلاح محدودیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری، حجم تولید استان تهران سه برابر می‌شود.
کد خبر: ۱۰۵۸۳۶۸
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۶ 26 July 2022

به گزارش تابناک تهران، مراسم تجلیل از صنعتگران و معدن کاران نمونه استان تهران با حضور محسن منصوری استاندار تهران، عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران، سیجانی رئیس سازمان صمت استان تهران، مرتضوی رئیس خانه صنعت، معدن استان تهران، صادقی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران، صنعتگران، معدنکاران برگزیده و سایر مسئولان دستگاه های اجرایی در محل سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد.

منصوری در این جلسه با اشاره به ظرفیت های استان تهران اظهار کرد: جمعیت حدود ۱۷ میلیونی تهران به معنای بازار بزرگ تولید است، همچنین بهترین زیرساخت ها از جمله کریدورهای حمل و نقلی و گمرکات در استان تهران وجود دارد به عبارت دیگر ابزار، لوازم و زیرساخت های تولید در استان فراهم است.

وی ادامه داد: ۷۰ درصد گردش مالی کشور و ۲۵ درصد صنعت کشور در استان تهران قرار دارد، از اینرو حل مسائل حوزه صنعت، معدن و تولید در استان تهران الگویی برای کل کشور خواهد بود و مصصم به انجام کارهای فوق‌العاده در استان هستیم.

استاندار تهران با اشاره به لزوم تحلیل واقعی از حوزه صنعت و معدن تاکید کرد: علیرغم وجود مشکلات، افق و روند حوزه صنعت و معدن مثبت است، کارهای زیادی انجام شده، البته کارهای انجام نشده هم زیاد است که باید کمک کنیم تا اقدامات به شکل عملیاتی پیش برود.

منصوری با اشاره به مشکل دیرینه محدودیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری در استان تهران ادامه داد: این قانون در سال ۱۳۴۶ قاعده گذاری شده بود که مشکلات زیادی را برای استان ایجاد کرده و بیش از ۱۵ جلسه در سطوح عالی با حضور وزرا برای حل این مسئله با رعایت ملاحظات زیست محیطی برگزار شد که خوشبختانه تبدیل به مصوبه دولت شد و با این اقدام حجم تولید در استان تهران دو یا سه برابر می شود.

منصوری سپس گفت: از مصوبات مهم این بود که لکه های صنعتی در قالب ۳۸ شهرک صنعتی خصوصی فعالیت کنند، که ۱۳ هزار واحد صنعتی به این شکل مجوز دار و سازماندهی می‌شوند و تغییر کاربری آنها حل وفصل می شود که اتفاق بزرگی در حوزه تولید است.

استاندار تهران سپس گفت: ۳۰۰ معدن شن و ماسه در استان تهران داریم که دانه بندی این معادن ممنوع بود و در قالب مصوبه دولت مجاز اعلام شده، همچنین بر اساس این مصوبه شهرستان فیروزکوه از محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر مستثنی شده است.

منصوری همچنین با اشاره به لزوم بررسی مشکلات تولیدکنندگان به شکل مصداقی تصریح کرد: حل مشکلات تولیدکنندگان اهمیت بسیاری دارد، از این رو در قالب بازدید و ستاد تسهیل به دنبال رفع مشکلات واحدهای تولیدی هستیم، چراکه معتقدیم در استان تهران ابزار و لوازم کافی برای تولید وجود دارد و باید به معنای واقعی و تولیدکنندگان کمک کنیم.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: برای حل بعضی از مسائل و حذف بروکراسی، دولت و مجلس ضمن اصلاح فرایندها باید به سمت ایجاد حکمرانی منطقه‌ای در حوزه صنعت و معدن پیش بروند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار