بخش گسترده‌ای از روستاهای فیروزکوه هنوز پاکسازی نشده و احتمال افزایش فوتی‌ها و مفقودین وجود دارد.
کد خبر: ۱۰۵۹۱۷۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۴ 30 July 2022

به گزارش تابناک تهران، در پی بارش‌های شدید باران و جاری شدن سیلاب در فیروزکوه متاسفانه تعدادی از روستائیان این شهرستان درگیر و سیل خسارات جانی و مالی قابل توجهی به این منطقه وارد کرد و همین امر موجب شد مسئولان و مدیران کشوری برای مدیریت بهتر این بحران وارد منطقه شوند.

در این سیل بر اساس اعلام فرماندار فیروزکوه تاکنون حدود 11 نفر جان باختند و تلاش برای شناسایی و یافتن سایر مفقودین ادامه دارد البته در این زمینه مردم محلی تعداد فوتی و مفقودی‌های بیشتری را اعلام می‌کنند که با ادامه عملیات امداد و نجات تعداد واقعی مفقودین مشخص خواهد شد زیرا که هنوز بخش گسترده ای از روستاها پاکسازی نشده و احتمال افزایش این آمار وجود دارد.

گروهی از خبرنگاران روز گذشته روستای مزداران که بیشترین خسارات را شاهد بود اعزام شدند اما به دلیل بارش سیل آسا و وقوع سیلاب مجدد و آسیب به راه‌های مواصلاتی و مخابراتی امکان ارسال اخبار و گزارشات مستند وجود ندارد.

در حالی که با تلاش بی وقفه نیروهای امدادی، بسیج سپاه و دستگاه های خدمت رسان از حدود بعد از ظهر روز گذشته مسیر دسترسی به روستای مزداران بازگشایی شده بود، شب گذشته با جاری شدن سیل مجدد مسیر دسترسی به این روستا بسته شد اما خوشبختانه امروز بازگشایی شد اما مسیر دسترسی به دو روستای دیگر همچنان مسدود است‌.

در حال حاضر گروه های امدادی و جهادی از شهرستان های فیروزکوه، دماوند، ورامین، پیشوا و ... در این روستاها حضور دارند و در حال پاکسازی هستند.

از سوی استاندار تهران 9 شهرستان به عنوان معین سیل فیروزکوه انتخاب شده اند که هم اکنون فرمانداران و فرماندهان سپاه برخی از این شهرستان ها از جلمه ورامین، پاکدشت، اسلامشهر و پیشوا در منطقه حضور دارند.

براساس گزارش‌های هواشناسی امشب نیز احتمال جاری شدن سیل وجود دارد و به همین دلیل نیروهای امدادی و جهادی آماده باش هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار