همایش سراسری لاله‌های سفید بزرگداشت شهدای منا صبح امروز با حضور خانواده‌های معظم شهدای منا و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری و شهرستانی در سالن شیخ صدوق حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزاری شد.
کد خبر: ۱۰۷۰۰۲۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸ 01 October 2022

به گزارش تابناک تهران، همایش سراسری لاله‌های سفید، بزرگداشت شهدای منا صبح امروز با حضور خانوادههای معظم شهدای منا، تولیت آستان مقدس سید الکریم، نماینده ولیفقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، نماینده مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستانهای استان تهران، جمعی مسئولان کشوری و لشکری در سالن شیخ صدوق حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزاری شد.

این مراسم با پخش صلوات خاصه امام رضا (ع) آغاز شد و در ادامه عبدالله مرتضوی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستانهای استان تهران اظهار داشت: شهدا بر قله ایثار و فداکاری ایستادهاند و آزادگان و ایثارگران سرافراز در ادامه مسیر شهدا جانانه ایستاده و پیام آور نسل شهدا بودند و شهدای منا در دیار قربت با لب تشنه به لقا الله پیوستند.

حجت‌الاسلام نواب نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت در ادامه گفت: نعمت‌هایی هستند که خداوند به صورت ویژه به بندگان خود عطا می‌کند و در نماز راه درست را از خداوند درخواست میکنیم.

وی افزود: راه پیامبران، صدیق و شهدا مسیر درست بوده و شهدای منا و مسجدالحرام جایگاهی دارند که قابل توصیف نیست و این جایگاهی است که خداوند آنها را به مقام رسانده است.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت با بیان اینکه یکایک شهدای لب تشنه منا از ما انتظار دارند که اطاعت و فرمان الهی را انجام دهیم گفت: اگر در این مسیر دیدگاهها و نظرات با هم متفاوت بود باز باید به خداوند و رسول الله مراجعه کرد تا با بهرهمندی از نور الهی راه درست انتخاب کنیم.

وی با اشاره به حوادث اخیر گفت: تحریمهای جدیدی دشمن به کشور اضافه کرد و برخی کشورها رفتار نادرستی با ایران داشتند و هر کشوری مشکلاتی داشته اما به شیوه مناسب و صحبت کردن باید رسیدگی شود.

‌نواب ادامه داد: همه کسانی که در مجموعه کشورهای اسلامی زندگی میکنند با احترام و درک متقابل و شیوه درست میتوانند کنترل مشکلات را داشته باشند تا امیال و خواسته‌های دشمن محقق نشود.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت در پایان خاطرنشان کرد: شهدای منا برای زیارت خانه خدا و اعمال امر واجب مشرف شدند اما سرنوشت مهمانان الهی اینگونه رقم خورد.

در ادامه مراسم از خانواده معظم شهدای منا ‌تجلیل شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار