کیفیت هوای شهرری امروز/دوشنبه/ به لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۳۷ تا ساعت ۱۱ امروز در شرایط ناسالم یرای گروه های حساس است.
کد خبر: ۱۰۷۸۳۳۳
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸ 21 November 2022

به گزارش تابناک تهران، براساس اطلاعات دریافتی از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، ایستگاه سنجش هوای شهرری میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز را بر روی شاخص ۱۳۷ اعلام کرد که این عدد بیانگر ناسالم بودن هوا برای گروه های حساس است.

گروه های حساس شامل کودکان، سالمندان، زنان باردار، بیماران قلبی و ریوی است و توصیه می شود که این افراد در این شرایط در خانه بمانند یا از فعالیت های طولانی و سنگین اجتناب کنند.

براساس این گزارش، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون هم در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص عددی ۹۲ قرار گرفته است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار