فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری یکی از اعضای باند ۳ نفره کلاهبرداران سایت دیوار خبر داد و گفت: متهم به ۵۰ فقره کلاهبرداری اعتراف کرد.
کد خبر: ۱۰۷۹۹۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷ 30 November 2022

به گزارش تابناک تهران، سرهنگ دوستعلی جلیلیان با اشاره به دستگیری کلاهبرداران سایت دیوار اظهار داشت: در پی مراجعه شهروندی به کلانتری ۱۷۳ امین آباد مبنی بر اینکه برای فروش یک دستگاه تلفن همراه در سایت دیوار آگهی فروش ثبت کرده است و پس از توافق با خریدار شماره کارت خود را اعلام کرده است. ولی خریدار تلفن همراه با دریافت کالا، مدعی است که ثمن مورد معامله را به حسابم واریز کرده است، ولی مبلغی به حساب من واریز نشده است و شماره کارت متعلق به من نیست.

وی به احضار خریدار تلفن همراه توسط مأموران کلانتری اشاره کرد و افزود: این فرد اظهار داشت که وی قصد خرید تلفن همراه را داشته که پس از انجام معامله ثمن مورد معامله را به حساب فروشنده واریز کرده است، ولی فروشنده از تحویل تلفن همراه امتناع ورزیده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ری در ادامه گفت: بررسی مأموران کلانتری نشان از این داشت که شخصی که مدعی خرید تلفن همراه از مال باخته اول است شماره تلفن خود را به فروشنده اعلام نکرده است بلکه این فرد شماره تلفن شخصی دیگری که قصد خرید تلفن همراه از سایت دیوار را داشته است و اکنون مال باخته دوم است به این فرد معرفی کرده است و با دریافت تلفن همراه از فروشنده و دریافت ثمن از خریدار سایت دیوار، تلفن همراه خود را از دسترس هر ۲ مال باخته خارج کرده است.

وی تصریح کرد: در رصد‌های اطلاعاتی و اقدامات کارشناسی، هویت و مخفیگاه کلاهبردار شناسایی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ری ادامه داد: در یک عملیات ضربتی متهم در مخفیگاهش دستگیر و پس از انتقال به کلانتری در تحقیقات مقدماتی به تشکیل باند ۳ نفره کلاهبرداری از سایت دیوار با همکاری ۲ همدستش اعتراف و اظهار کرد در این رابطه مرتکب ۵۰ فقره کلاهبرداری شده است.

سرهنگ جلیلیان در پایان خاطرنشان کرد: تلاش برای دستگیری سایر اعضای این باند و جزئیات پرونده ادامه داد و متهم برای اخذ دستور قضائی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار