مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با اعلام اینکه برای تمامی ۲۱ مرکز شهربانو مجوز اورهال اخذ شده است، گفت: مراکز شهربانو در مناطق فاقد این مراکز، راه اندازی خواهد شد.
کد خبر: ۱۰۸۶۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹ 10 January 2023

به گزارش تابناک تهران، مریم اردبیلی در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن روز زن با اشاره به برنامه‌های متمرکز اداره کل امور بانوان به مناسبت روز ولادت حضرت فاطمه (س) اظهار کرد: جشن روز میلاد در برج میلاد با حضور شهردار تهران و با دعوت از کارکنان زن شهرداری با عنوان "قدردانیم" برگزار می‌شود.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران همچنین از برگزاری کارگاه هنری با موضوع قدردانی از زنان خبر داد.

وی با بیان اینکه در طرح ریحان شهر نیز مردم می توانند مشارکت داشته باشند، اظهار کرد: طرح تپامد از جمله طرح‌هایی است که با مشارکت بانوان اجرا شده و تپه‌ای برای پیاده روی بانوان باردار ایجاد شد.

اردبیلی با اعلام اینکه تعدادی از شهربانوهای ما به چرخه استفاده بازگشته است، تصریح کرد: با عزم جدی صورت گرفته، شهربانوی منطقه ۱۲ تا دهه فجر افتتاح خواهد شد. از ۲۱ مرکز شهربانو برای تمام این مراکز مجوز اورهال اخذ شده است. شهربانو در مناطقی که فاقد این مراکز هستند هم راه اندازی خواهد شد.

وی افزود: بوستان‌های بانوان در تابستان تا ۷۰ برابر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت. دو شهردخت هم در هفته زن افتتاح خواهد شد و تا پایان برنامه چهارم این زیرساخت ویژه نوآوری و اقتصادی دختران توسعه خواهد یافت. اردبیلی تاکید کرد: ظرفیت اشتغال زنان سرپرست خانوار ۷۵۰ نفر بوده که به بیش از هزار و ۴۵۰ نفر تا پایان سال خواهد رسید.

وی با بیان اینکه مترو برای بانوان در روز مادر رایگان است، خاطرنشان کرد: واگن های بانوان جزء سفارشات ما در خرید واگن‌هاست که هنوز محقق نشده اما سفارش داده شده و با اولین واگن‌های وارداتی، واگن بانوان نیز راه اندازی خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار