مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به آغاز فعالیت سامانه بارشی برف در استان گفت: اخطارها جهت اقدامات پیشگیرانه تردد ایمن در پایتخت صادر شده و در این زمینه قصور پذیرفتنی نیست.
کد خبر: ۱۰۸۷۳۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۳ 14 January 2023

به گزارش تابناک تهران، حامد یزدی مهر، ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر آغاز فعالیت سامانه بارشی برف در استان اظهار داشت: طبق پیش بینی‌های صورت گرفته فعالیت این سامانه بارشی از پایان امروز شنبه ۲۴ دی ماه آغاز و تا پایان فردا یکشنبه ۲۵ دی ماه پایان خواهد یافت.

یزدی مهر با تاکید بر اینکه با پیش بینی‌های انجام شده غافلگیری دستگاه‌های اجرایی قابل توجیه نیست گفت: طبق هشدار صادر شده از سوی مدیریت بحران به دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان از همه شهرداران، بخشداران و فرمانداران می‌خواهیم تمهیدات لازم را بیاندیشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر انجام عملیات شن و نمک پاشی در محورهای مواصلاتی، جاده‌ها و معابر استان تاکید کرد و عنوان داشت: ضروری است که شهرداران مناطق ۲۲ گانه استان تهران نیز نسبت به رصد و پایش محورهای داخلی شهرها جهت عبور و مرور ایمن خودروها اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند چرا که قصور در این خصوص پذیرفتنی نخواهد بود.

وی افزود: طبق پیش بینی‌ها پس از بارش برف ماندگاری یخ و لغزندگی معابر مورد انتظار است که با تمهیدات و انجام اقدامات پیشگیرانه توسط دهیاری‌ها، بخشداری‌ها و شهرداری‌ها و فرمانداری‌های استان به خصوص در نیمه شمالی و ارتفاعات از بار حوادث احتمالی کاسته خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در ادامه بر لزوم صرفه جویی در منابع انرژی به خصوص گاز در فصل زمستان تاکید کرد و گفت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و تعطیلی‌های صورت گرفته از مردم همیشه همراه می‌خواهیم حمایت و مشارکت
خود را در این زمینه داشته باشند و با مصرف حداقلی و مدیریت صحیح امکان استفاده از گاز پایدار را برای سایر هموطنان فراهم کنند.
وی همچنین بر ضرورت پرهیز از سفرهای غیر ضرور و آماده باش دستگاه امدادرسان شهری و جاده‌ای تاکید کرد و اظهار داشت: با فعالیت سامانه بارشی احتمال کاهش دید و لغزندگی محورهای کوهستانی وجود دارد، لذا از رانندگان می‌خواهیم ایمنی سفر را رعایت کنند و حتی المقدور در مسیرهای کوهستانی و برف گیر حاضر نشوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار