مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از پیش بینی هواشناسی مبنی بر ماندگاری هوای سرد و بروز یخبندان در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۸۸۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۹ 18 January 2023

به گزارش تابناک تهران، حامد یزدی مهر مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در جمع خبرنگاران از صدور هشدار زرد هواشناسی در خصوص ماندگاری هوای سرد و بروز یخبندان در استان خبر داد و اظهار کرد: طبق اعلام سازمان هواشناسی ماندگاری هوای سرد و یخبندان به ویژه درنیمه شمالی و ارتفاعات استان برای فردا پنجشنبه ۲۹ دی تا روز سه شنبه چهارم بهمن ماه پیش بینی شده است.

وی گفت: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته کاهش دمای شبانه مورد انتظار است که در این خصوص به شهروندان برای عدم تردد در جاده های کوهستانی به سبب لغزندگی این مسیرها هشدار می دهیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع سوزباد در ارتفاعات استان اشاره کرد و بیان داشت: در صورت ضرورت به حضور در جاده های کوهستانی به رانندگان توصیه می شود از میزان سوخت خودرو و همراه داشتن داشتن تجهیزات زمستانی مطمئن باشند.

وی در ادامه با اشاره به پیش بینی یخبندان در استان تهران نسبت به احتمال یخ زدگی لوله و کنتورهای آب نیز هشدار داد و افزود: انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به این تاسیسات ضروری است.

یزدی مهر بر تداوم همکاری و مدیریت مصرف انرژی توسط مردم تاکید کرد و گفت: با انجام راهکارهای ساده ای مثل تنظیم دمای منازل بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی گراد، گرم کردن یک یا چند اتاق و نه تمام خانه ، پوشیدن لباس گرم در منزل، بستن درز در و پنجره‌ها برای جلوگیری از هدررفت گرما، خاموش کردن وسایل گرمایشی اضافی ،روشن نگذاشتن بخاری هنگام خروج از خانه می توانیم در کاهش مصرف گاز صرفه جویی لازم را داشته باشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار