علی صالحی دادستان تهران به همراه هیاتی متشکل از مدیران ارشد شهری و انتظامی کشور و تهران جهت ساماندهی محلات شوش و هرندی و احقاق حقوق عامه در این مناطق به صورت شبانه بازدیدی از این محلات و گرمخانه شهرداری تهران انجام داد.
کد خبر: ۱۰۸۸۲۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۷ 19 January 2023

به گزارش تابناک تهران، علی صالحی دادستان تهران به همراه هیاتی متشکل از مدیران ارشد شهری و انتظامی کشور و تهران جهت ساماندهی محلات شوش و هرندی و احقاق حقوق عامه در این مناطق به صورت شبانه بازدیدی از این محلات و گرمخانه شهرداری تهران انجام داد.

در این بازدید سرپرست دادسرای مبارزه با مواد مخدر، قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کل کشور، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان تهران، معاون شهردار تهران و مدیر کل بهزیستی استان تهران و دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان تهران، دادستان تهران را همراهی کردند.

در طول مدت بازدید کارشناسی میدانی با ساکنان محلات یاد شده نیز به صورت چهره به چهره گفتگو شد، همچنین با توجه به برودت هوا، وضعیت معتادین متجاهر که شب‌ها را در خیابان سپری میکنند، بررسی شد و در راستای احقاق حقوق عامه دستوراتی جهت بهبود وضعیت صادر شد.

علی صالحی، دادستان تهران اظهار کرد: این بازدید به منظور بررسی طرح جمع‌آوری معتادین به ویژه معتادین متجاهر که تصویر نامناسبی از کلانشهر تهران ارایه می‌دهد در این محلات انجام شده است.

وی اضافه کرد: معتادین متجاهر هم شهروند همین شهر هستند و مانند بقیه مردم حقوقی دارند و مناسب نیست شب‌های سرد زمستانی را در خیابان سپری کنند.

دادستان تهران گفت: بررسی ها نشان می‌دهد در دو هفته اخیر روند ساماندهی و جمع اوری افراد بی خانمان، معتاد و معتادمتجاهر سرعت بالایی گرفته است که ۳۳۰۰ نفر از آنها به کمپ‌های مختلف و بقیه به گرمخانه‌های شهرداری و اماکن درمانی معرفی شدند.

صالحی گفت: مقرر شد شهرداری تا یک هفته آینده مکانی را بعنوان قرارگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر، تعیین و جهت ساماندهی معتادین متجاهر تحویل نماید.

وی همچنین تاکید کرد: تمامی ضایعاتی‌های غیرمجاز محله شوش و هرندی خصوصا در کوچه صابونچی باید پلمپ شوند، در خصوص جانمایی مرکز جامع غربال نیز تصمیم‌گیری خواهد شد.

دادستان تهران در پایان افزود: همه مدیران و مسئولان شهر تهران کمک کنند تا این طرح با موفقیت اجرایی شود و دادستانی تهران با تمام نیرو از این طرح حمایت قضایی خواهد کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار