رئیس کمیسیون معماری شهرسازی گفت: با توجه به اینکه کم‌آبی بحران جدی شهر تهران است باید در توسعه فاضلاب شهری سریع‌تر عمل کرد.
کد خبر: ۲۲۷۳۸۷
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۴ 10 May 2016
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمد سالاری در دویست و پنجاه و هشتمین  جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، اظهار داشت: یکی از مهمترین موضوعات چالش‌ها و مشکلات شهروندان تهرانی است. توجه نمایندگان مردم مشکلات و تصمیم‌گیری مناسب برای حل آن است.

وی افزود: شورای شهر تهران تاکنون تعامل خوبی با سازمان آب و فاضلاب داشته است. در گزارش منطقه 16 نیز 98 درصد فاضلاب این منطقه تکمیل شده است و در منطقه 4 نیز در زمان مدیریت آقای جاوید اقدامات خوبی در این خصوص صورت گرفته بود.

سالاری افزود: دیروز نخستین کنفرانس ملی احیای رودخانه‌ها و رود دره‌های شهر تهران با همکاری شهرداری و وزارت نیرو برگزار شد که امید است اقدامات لازم از برگزاری همایش و کنفرانس بگذرد و به سمت عمل برود.

رئیس کمیسیون معماری شهرسازی افزود: عمر لوله‌های فاضلاب حدود 50 سال است با توجه به آغاز شبکه فاضلاب شهر تهران که از سال 73 شروع شده است و هم اکنون در سال 95 ادامه دارد 22 سال می‌گذرد و 60 درصد کار انجام شده و با این روند هنگامی که شبکه فاضلاب تکمیل شود با توجه به اینکه عمر 50 ساله لوله‌ها تمام شده مجدداً باید نسبت به تعویض لوله‌ها اقدام کنیم.

وی بیان داشت: کم آبی شهر تهران معضل اصلی است هنگامی که از بالا به شهر تهران نگاه می‌‌کنیم از لحاظ زیست محیطی شمال تهران که قبلاً مفرح‌تر بود با کم‌آبی مواجه شده و جنوب تهران وضعیت بهتری را دارد لذا باید برنامه‌ریزی‌ها به نحوی باشد که خدمات بهتر توزیع شود.


منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار