استاندار تهران گفت: بخش عمده قاچاق کالا از سایر استان ها به تهران سازماندهی شده است در غیر اینصورت این تعداد یخچال و تلویزیون به راحتی از استان های مختلف به منطقه قاچاق نمی شود.
کد خبر: ۲۲۸۱۵۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۹ 11 May 2016
سید حسین هاشمی در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تصریح کرد: با اقدام انجام شده ورود کالاهای قاچاق با کامیون به اندازه وانت کاهش یافته که اراده ای قوی تر می تواند این میزان قاچاق را نیز به حداقل برساند.

وی با اشاره به موضوع قاچاق سوخت گفت: این ‌موضوع در تهران مطرح می شود و تا زمانی که قیمت ها آزاد نشود مشکل قاچاق سوخت رفع نمی شود.

هاشمی همچنین با اشاره به اینکه قاچاق تهدید کننده اصلی تولید داخلی است خاطرنشان کرد: سخنان رهبر معظم انقلاب نیز حجت را برای همه تلاشگران عرصه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تمام کرده است.

استاندار تهران با بیان اینکه معتقدم اگر سه ارگان سپاه، وزارت اطلاعات و ناجا به هم افزایی اطلاعات در بخش قاچاق برسند بخش عمده ای از مشکلات شناسایی می شود تاکید کرد:‌ قاچاق به اقتصاد کشور لطمه می زند و دولت را از دریافت حقوق قانونی خود محروم می کند.

وی با بیان اینکه آمارهای مختلفی از قاچاق تا مبلغی بین 20میلیارد تا 25 میلیارد دلار مطرح می شود افزود: ‌حتی اگر کمتر از 20 میلیارد دلار هم باشد رقم قابل توجهی است و باید ریشه کن شود.

استاندار تهران مبارزه با قاچاق را نیازمند فرهنگ سازی طبق برنامه ای جامع با قوانین موجود دانست و گفت: اکنون فرصت مناسبی برای مبارزه با قاچاق در تهران فراهم است و اگر در این مسیر موفق شویم این استان به عنوان پیشتاز الگوی کشوری می شود.

وی تاکید کرد: با رفع قاچاق علاوه بر انجام منویات رهبری به تولید و اشتغال کشور کمک می کند و اقتصاد مقاومتی را به معنای تقویت تولید داخلی و رشد اقتصاد کشور محقق می سازد.

استاندار تهران افزود: براساس اصل 44 قانون اگر آزاد سازی اقتصاد محقق شود با اقتصاد رقابتی و به دور از اقتصاد بسته، دولتی و شبه دولتی می توان به اهداف توسعه دست یافت. 
منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار