مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی آخرین پیش بینی‌ها از وضعیت جوی کشور طی سه روز آینده را تشریح کرد.
کد خبر: ۲۹۹۰۱۴
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۷ 20 September 2016
در این باره گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده در ساعت بعد از ظهر در برخی از نقاط شرق، جنوب شرق و شمال کشور و همچنین شرق استان هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان شاهد افزایش باد، بارش پراکنده و گاهی رعد و برق خواهیم بود.

وی با بیان اینکه این وضعیت امروز در استان خراسان جنوبی خواهد داشت، ادامه داد: از  امروز با نفوذ زبانه کم فشار، دمای هوا در نوار شمالی کشور افزایش می‌یابد که این افزایش دما در سواحل دریای خزر بین ۴ تا ۷ درجه خواهد بود و در برخی از مناطق سواحل غربی خزر و استان اردبیل با وزش باد گرم جنوبی پیش بینی شده است.

وظیفه با بیان اینکه این وضعیت تا روز چهارشنبه ماندگار خواهد بود، گفت: از روز پنج شنبه با گذر موجی از شهرهای شمالی سه استان آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل، در این مناطق بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود و به تدریج از دمای هوا در این مناطق کاسته خواهد شد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اضافه کرد: امروز بخش‌های غربی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

وی همچنین درباره  وضعیت هوای تهران در روز چهارشنبه نیز اظهار کرد: آسمان تهران در روز چهارشنبه صاف و گاهی همراه با وزش باد پیش بینی شده است، بیشینه و کمینه دمای هوا در این روز نیز به ترتیب با یک درجه افزایش دما به ۳۴ و ۲۱ درجه بالای صفر خواهد رسید.

وظیفه درباره گرم‌ترین و خنک‌رین شهرهای کشور در روز چهارشنبه نیز گفت: پیش بینی‌های هواشناسی حاکی از این است که در روز چهارشنبه اهواز با ۴۱ درجه سانتی‌گراد، گرم‌ترین شهر کشور خواهد بود. همچنین کرمانشاه با حداقل دمای ۹ درجه بالای صفر، خنک‌ترین شهر کشور است.  
منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار