رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: مصمم هستیم با توسعه مدارس انرژی هسته‌ای در تهران زمینه تحصیل دختران را هم فراهم کنیم تا انسان‌هایی عالم تربیت شوند.
کد خبر: ۴۲۵۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸ 17 May 2017
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه کلنگ زنی ساخت دبیرستان هسته‌ای در قزوین، اظهار داشت: مدارس سازمان انرژی اتمی که در تهران و مشهد راه اندازی شده است، بسیار مشهور هستند و بهترین‌ها را تربیت کرده‌اند که به مجامع بین‌المللی راه یافته‌اند.
 
رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: با راه اندازی دبیرستان‌های هسته‌ای تلاش می‌شود تا نسلی مومن، خدا ترس، خادم ملت، متعهد و عالم تربیت شود.
 
وی بیان داشت: مدرسه انرژی اتمی در تهران از نظر جمعیت محدود است، اما از نظر جوایز و حضور در مجامع بین‌المللی سهم ما 25 درصد است، این مدارس بر اساس کیفیت بنا شده و به دین، ایمان و علم فرزندان کشور رسیدگی می‌کند.
 
معاون رئیس جمهور گفت: در تهران تاکنون برای دختران و بانوان این گونه مدارس را نداشتیم، لذا مصمم هستیم با توسعه مدارس انرژی هسته‌ای، در تهران زمینه تحصیل دختران را هم فراهم کنیم تا انسان‌هایی عالم تربیت شوند.
 
صالحی یادآور شد: در مشهد که پایتخت معنوی کشور است، در جوار امام رضا(ع) مدرسه زیبایی را بنا نهاده‌ایم که امسال دانش‌آموز خواهد گرفت که با معماری بسیار زیبایی در بهترین نقطه مشهد ساخته شده است.
 
وی متذکر شد: مهم این است با کیفیت درست بتوانیم به نسل جدید آموزش دهیم و در نهایت هدف ما ترویج و آموزش خدا ترسی و خداباوری و عالم بودن در میان دانش‌آموزان است.
 
رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا نسلی را تربیت کنیم تا یک بال سالم علم و یک بال سالم معرفت داشته باشند و مثل شهیدان شهریاری، علی محمدی، رضایی نژاد و احمدی روشن، اوج بگیریند و کشور را به تعالی برسانند.
 
انتهای پیام/
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار