متوقف شدن تردد در صدر همسطح و و انسداد ورودی به تونل نیایش چند روزی است که اجرایی شده اما این تصمیم سبب شدهتا تردد از خیابان شریعتی به سوی غرب غیر ممکن شود.
کد خبر: ۴۴۷۱۸۱
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶ 24 June 2017
مازیار حسینی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به انسداد مسیر شرق به غرب هم سطح بزرگراه طبقاتی صدر اشاره کرد و گفت: طبق طراحی های اولیه، دسترسی صدرهمسطح به تونل شمالی نیایش و همچنین دسترسی تونل جنوبی به پل شهید صدر جهت مواقع اضطراری پیش بینی شده بودند، اما به دلایل مختلفی زیر بار ترافیکی رفته بود و همین امر باعث بروز بار ترافیکی اضافی در این مسیر شده بود؛ به همین منظور از روز 29 خردادماه جهت کاهش بار ترافیکی شرق به غرب همسطح بزرگراه صدر به تونل نیایش از ساعت 7 صبح تا 23 شب این مسیر دسترسی اضطراری و امدادی مسدود شده است.
 
وی با بیان اینکه در دو سال گذشته پلیس راهور جهت جلوگیری از سنگین شدن بار ترافیکی شرق به غرب پل صدر و روانسازی ترافیک صدر همسطح را در ساعات7 تا 8 صبح ورودی تونل شمالی از صدر همسطح را مسدود می کرد؛ ادامه داد: در واقع پلیس راهور با توجه به شرایط و دانسته های خود محور را فقط یک ساعت در صبح مسدود می کرد که پس از ارایه موارد آماری و کارشناسی از سوی مرکز کنترل ترافیک شهر تهران به پلیس راهور تصمیم به انسداد دو ساعته پیک صبح گرفته شد.
 
معاون شهردار تهران با تاکید بر این که باز بودن دسترسی بزرگراه صدر هم سطح به تونل شمالی نیایش موجب ایجاد گره ترافیکی در محل تقاطع این دسترسی با خروجی پل صدر به تونل می شد؛ بیان کرد: می توان گفت که باز بودن این مسیر دسترسی عامل مهمی در ایجاد تراکم سنگین در ابتدای تونل و صدر همسطح و همچنین ترافیک سنگین عرشه پل می شود.
 
وی با اشاره به استفاده شهروندان به مسیرهای جایگزین ادامه داد: به شهروندان توصیه می شود تا از مسیرهای دسترسی بزرگراه امام علی(ع)، کامرانیه، قیطریه و بلوار کاوه به پل صدر جهت ورود به تونل نیایش استفاده کنند.
 
به گفته حسینی، همچنین در مسیر شریعتی شمال به جنوب شهروندان می توانند با ورود به بلوار صبا به سمت شرق حرکت کرده و از آنجا با طی مسیر از بلوار کاوه شمال به جنوب وارد پل صدر شوند. در مسیر شریعتی جنوب به شمال نیز خودروها می توانند از خیابان کلاهدوز و بلوار کاوه جنوب به شمال و یا بلوار صبا می توانند وارد پل صدر شوند.
 
وی با اشاره به کاهش بار ترافیکی بزرگراه صدر همزمان با انسداد مسیر دسترسی اضطراری و امدادی شرق به غرب تونل نیایش بیان کرد: این اقدام باعث توزیع مناسب بار ترافیکی روی پل صدر و طبقه همسطح صدر شده و زمان سفر تا یک ساعت کاهش می یابد.
 
معاون شهردار تهران با اشاره به انسداد مسیر غرب به شرق تونل نیایش به طبقه همسطح بزرگراه صدر یادآور شد: در روزهای 5 شنبه نیز از ساعت 12 تا 23 شب نیز این دسترسی مسدود شده که این کار از تداخل بار ترافیکی صدر با شریعتی کاسته شده و ترافیک صد همسطح روان تر می شود.
 
وی با اشاره به نتایج به دست آمده از انسداد 2 ساعته این مسیر از تاریخ 3 مهر سال گذشته تاکید کرد: تخلیه ترافیک سنگین شرق به غرب پل صدر در زمان کمتر، عدم تراکم ترافیک در ابتدای تونل شمالی نیایش، عدم تداخل و کندی حرکت در بزرگراه صدر همسطح در محدوده ورودی به تونل نیایش و در نهایت برنامه ریزی سفر شهروندان با هدف تغییر رفتار در شبکه طی مدت یک هفته مهمترین نتایجی بود که به دست آمد.
 
به گفته وی، اضافه شدن ترافیک صدر همسطح به جریان ورودی از پل صدر به تونل باعث تداخل بار ترافیکی و متعاقب آن پس زدگی به روی پل صدر می شود.
 
حسینی تاکید کرد: نمودار طول صف ترافیک روی پل صدرنشان میدهد حذف جریان ترافیک صدر هم سطح موجب کاهش طول صف روی پل شده و طول زمان اوج ترافیک نیز 45 دقیقه کاهش می یابد. علاوه بر آنکه حذف جریان ورودی از صدرهمسطح تداخل ایجاد شد این تقاضا با جریان مستقیم ترافیک را حذف کرده و به بهبود تردد درصدر هم سطح کمک خواهد کرد.
 
وی در ادامه با اشاره به بررسی های انجام شده از طریق سامانه نظارت تصویری گفت: با توجه به اطلاع رسانی انجام شده، در زمان انسداد حتی در صورت باز بودن مسیر تقاضا برای ورود به تونل از صدر هم سطح به میزان 3 خودرو در 5 ثانیه کاهش یافته و نتیجه های ترافیکی مسیر صدر همسطح بهبود می یابد.
 
تردد در شریعتی غیر ممکن شد
 
با اتخاذ این تصمیم اکنون امکان تردد در خیابان شریعتی با دشواری همراه شده است. به این ترتیب که خودروهایی که قصد دارند از طریق خیابان شریعتی خود را به تونل نیایش برسانند، نمی توانند از طریق صدر همسطح این کار را انجام دهند.
 
همین امر موجب می شود تا آنها وارد مسیرهای پر ترافیک دیگری شوند که هم بر ترافیک مسیرهای جایگیزن میفزاید و هم موجب می شود تا زمان سفر طولانی تر گردد.
 
همچنین امکان ورود از تونل نیایش به خیابان شریعتی نیز با انسداد مسیر صدر همسطح غرب به شرق از بین رفته و همین موضوع نیز سبب شده تا شهروندانی که پیش از این از مسیر ترددشان تونل نیایش، صدر همسطح و خیابان شریعتی بوده اکنون با مشکل مواجه شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار