فرماندار شمیرانات گفت: شهرستان شمیرانات سالانه بیش از ۸۳۰ هزار تن محصولات باغی تولید می کند.
کد خبر: ۴۶۱۱۲۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۳ 17 July 2017
عزت الله خان محمدی در سومین جشنواره گیلاس شهرستان شمیرانات که با حضور سید حسین هاشمی، استاندار تهران، محمد علی طهماسبی، معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی، محمد علی وکیلی نماینده مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از نمایندگان مجلس و روسای ادارات و نهادهای شهرستان شمیرانات برگزار شد، طی سخنانی گفت: ما در سایه امنیت و خون شهیدان و شهدای مدافع حرم در این مکان حضور پیدا کرده ایم.

شمیرانات رتبه اول تولید گیلاس در کشور و رتبه سوم در جهان

خان محمدی افزود: امسال سومین ستاد جشنواره گیلاس شهرستان شمیرانات را به طور نمادین برای عرضه محصولات شهرستان و شکرگذاری به درگاه خداوند برگزار کردیم و و شهرستان شمیرانات از نظر تولید گیلاس رتبه اول کشور و رتبه سوم جهان را دارا است.

شمیرانات رتبه اول تولید آلبالو و رتبه سوم تولید گردو در استان تهران

وی گفت: به لطف خدا و همت باغداران عزیز محصول با کیفیت گیلاس شمیرانات به میزان ۲۵۰۰ تن نسبت به سال گذشته افزایش داشته و به ۶۳ هزار تن در سال جاری رسیده است.

فرماندار شمیرانات اظهارداشت: محصولات باغی شهرستان شمیرانات ۸۳۰ هزار تن است و ما توانستیم در زمینه اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبری و رییس جمهور بوده است گام محکمی را برداریم و این امر را محقق سازیم.

وی با بیان اینکه شهرستان شمیرانات در بسیاری از زمینه ها دارای امتیاز است بیان داشت: ما توانستیم در برداشت آلبالو در استان رتبه اول و برداشت گردو رتبه سوم را کسب کنیم.

شمیرانات؛ رتبه دوم سیب استان تهران

خان محمدی خاطر نشان کرد: محصول سیب شمیرانات بعد از دماوند رتبه دوم را دارا است.

وی ضمن تاکید بر راه اندازی پایانه فروش محصولات باغ های شهرستان شمیرانات، گفت: ما مکانی را برای احداث پایانه عرضه محصولات کشاورزی در نظر گرفته ایم و با حمایت مسئولان باید آماده شود.

خان محمدی در پایان گفت: به لطف خدا این جشنواره در سه شب، برگزار می شود، شب دوم به نام «مقاومت و ایثار» نام گذاری شده و تجلیل از خانواده های معظم و ایثارگران را خواهیم داشت و شب سوم شب تجلیل از باغداران نمونه شهرستان است.

وی افزود: همچنین در حاشیه این نمایشگاه ۵۰ غرفه عرضه توانمندی های شهرستان شمیرانات نیز برپا شده است.
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار