تهران به بهشت مسافرکش‌های شخصی تبدیل شده بود اما این روزها مسافرکش‌های شهرستانی نیز با آمدن به خیابان‌های شلوغ پایتخت سهم خود را از این بهشت مسافران طلب کرده‌اند!
کد خبر: ۴۶۱۱۹۱
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳ 17 July 2017
سال‌هاست که صف طولانی مسافرهای در انتظار تاکسی پایتخت، سودای کسب درآمد و تأمین معیشت از این راه را در سر رانندگان خودروهای شخصی انداخته؛ سالهاست که مسئولان مختلف شهری اعم از پلیس و تاکسیرانی و ... از مردم خواسته‌اند که به رانندگان خودروهای شخصی اعتماد نکرده و از خودروی آنها برای جابه‌جایی استفاده نکنند ولی از مسئولان اصرار و از مردم بی‌توجهی...؛ اما این روزها در میانه بازار شلوغ دعوا و درگیری میان رانندگان تاکسی و خودروهای شخصی بر سر سهم‌خواهی برای جابه‌جایی مسافران، شاهد حضور غریبه‌های جدیدی هستیم که به این معادله اضافه شده‌اند و سهم خود را از این سفره طلب می‌کنند؛ خودروهای غریبه‌ای که از شهرهای دور و نزدیک با سودای سهم‌خواهی از بازار جابه‌جایی مسافران پایتخت، پای در خیابان‌های شهر گذاشته‌اند!

هرچند معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران از فعالیت این خودروها گلایه دارد، اما گوش رانندگان خودروهای پلاک شهرستان به این گلایه‌ها بدهکار نیست و آنها ترجیح می‌دهند در کلونی‌های چندنفره‌شان باقی بمانند و به هیچ صراطی مستقیم نشوند!

مازیار حسینی با ابراز نارضایتی رانندگان تاکسی از فعالیت خودروهای شخصی به‌خصوص پلاک شهرستان در خیابان‌های شهر تهران گفت: متأسفانه رانندگان این خودروها به‌صورت تیمی فعالیت کرده و عموماً به سلاح سرد نیز مجهز هستند و با ایجاد رعب و وحشت به فعالیت خود ادامه می‌دهند و این در حالی است که مراتب به پلیس اعلام شده است.

وی با بیان اینکه لازم است برای تعیین تکلیف این موضوع، شورای امنیت استانداری به موضوع ورود کند، گفت: فعالیت مسافرکش‌های شهرستانی در پایتخت یک موضوع چندمؤلفه‌ای است که ابعاد مختلف دارد و باید مسئولان امنیتی نیز به موضوع ساماندهی آنها وارد شوند.

حسینی با بیان اینکه معضل مسافرکش‌های شخصی از گذشته وجود داشته اما این روزها به‌دلیل مشکلات اقتصادی پای خودروهای پلاک شهرستان نیز به تهران باز شده است، افزود: در جلسه شورای عالی ترافیک که در اسفند ماه سال گذشته به‌ریاست وزیر کشور و با حضور دادستان تهران، مسئولان پلیس راهنمایی و رانندگی و ... برگزار شد خواهان ساماندهی مسافرکش‌های شهرستانی در تهران شدیم اما متأسفانه از آن زمان تاکنون اتفاقی رخ نداده است.

وی با اشاره به رفتارهای ترافیکی نامتعارف این خودروها در سطح شهر، گفت: به‌دلیل بی‌پاسخ بودن درخواست قبلی‌مان در اسفندماه، و با توجه به حساسیت موضوع و از آنجایی که مسئله ساماندهی این خودروها مسئله بین‌بخشی بوده و نیازمند حضور همه دستگاه‌ها هستیم، مجدداً نامه‌ای برای ساماندهی این خودروها به دبیرخانه شورای عالی ترافیک ارسال خواهیم کرد تا بلکه اتفاقی مثبت در راستای تعیین تکلیف این خودروها در پایتخت انجام شود.
منبع: تسنیم
برچسب ها: تاکسی ، تهران ، مسافرکشی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار