رئیس فدراسیون کشتی در مورد عملکرد تیم ملی کشتی آزاد، گفت: در این رقابت‌ها چهار نفر از کشتی گیران تیم ملی برای اولین بار راهی رقابت‌های جهانی می‌شدند اما ما چند کشتی‌گیر با تجربه نیز داشتیم که مأموریتشان را به خوبی انجام ندادند.
کد خبر: ۴۸۸۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱ 03 September 2017
 به گزارش تابناک تهران، "رسول خادم"  در مورد نتایج تیم های ملی کشتی در رقابت‌های جهانی فرانسه، اظهار داشت: در کشتی فرنگی نتیجه رضایت‌بخشی را بدست آوردیم و تیم کم تجربه ما نایب قهرمان شد، البته نتیجه حاصله از این بابت ارزشمند است که به دلیل پایبندی بر مسابقات انتخابی، کشتی گیرانی که از دل این رقابت‌ها راهی رقابت‌های جهانی شدند، توانستند نتایج قابل قبولی را بدست آوردند.

خادم ادامه داد: البته شاید اگر کمی بی تجربگی فرنگی‌کاران جوان اعزامی به این مسابقات نبود، می‌توانستیم به جای مدال برنز به مدال طلا برسیم، اما قطعا در آینده‌ای نزدیک این امر نیز محقق می‌شود.

وی تصریح کرد: در این بین موفقیت فرنگی‌کاران و مدال آورانی همچون عبدولی، نوری و گرایی در پشت حواشی کشتی آزاد ، آنگونه که شایسته  بود، دیده نشد. از مردم عزیز می‌خواهم دلاوری این قهرمانان در مسابقات جهانی فرانسه را فراموش نکنند.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد عملکرد تیم ملی کشتی آزاد، گفت: در این رقابت‌ها چهار نفر از کشتی گیرانمان برای اولین بار راهی رقابت‌های جهانی می‌شدند اما ما چند کشتی‌گیر باتجربه نیز داشتیم که مأموریتشان را به خوبی انجام ندادند. در کنار آن کادر فنی هم نتوانست مدیریت کوچینگ را به خوبی انجام دهد و ما شانس کسب سه مدال در این اوزان را داشتیم که تنها طلای قهرمان خوبمان حسن یزدانی حاصل شد و دو مدال دیگر از دست رفت.

خادم تصریح کرد: پس از رقابت‌های جهانی بلافاصله شورای فنی جلسه گذاشت و ارزیابی خود را اعلام کرد. اما طبیعتا چون دو هفته دیگر باید در رقابت‌های داخل سالن آسیا در ترکمنستان شرکت می‌کردیم و کشتی‌گیران نیز نیاز به یک فضای آرام برای حضور در این رقابت‌ها را داشتند، تصمیم بر آن شد که پس از این مسابقات تصمیمات نهایی در خصوص کادرفنی اتخاذ شود.

وی تاکید کرد: البته مردم ما می‌دانند در عین حالی که کادر فنی و کشتی‌گیران نتوانستند مأموریت خود را به خوبی انجام دهند، اما این واقعیت کشتی آزاد ما نیست. قطعا در آینده‌ای نزدیک،  تیم ملی کشتی آزاد محکم تر از قبل، باز خواهد گشت.

خادم در مورد برخی آزادکاران حاضر در رقابت‌های جهانی، خاطر نشان کرد: مطمئنا ترمیمی را در مورد برخی از نفرات که استعداد و توانایی روانی و فنی لازم را برای حضور در مسابقات جهانی و بین المللی ندارند در تیم ملی انجام خواهیم داد و از جوانانی که از دل انتخابی بیرون آمده‌اند برای کسب موفقیت‌های آتی استفاده خواهد شد. با کمک خدا و برنامه ریزی لازم، به زودی جای خالی نفرات باتجربه و پرافتخار ما پر خواهد شد.

رئیس فدارسیون کشتی اظهار داشت: حدود پنج سال است که تلاش می‌کنیم انتخابی تیم ملی را بعنوان مبنای پوشیدن پیراهن تیم ملی قرار بدهیم و امسال با تمرکز بالا روی این امر حدود نود درصد از نفرات از دل این رقابت‌ها انتخاب شدند، اما بعضا نفراتی که در این مسابقات اول شدند، روحیه و شرایط حضور برای میدان‌های جهانی را ندارند و به زبان ساده در رقابت‌های داخلی عملکرد خوبی دارند،  اما در مصاف با حریفان خارجی نتایج مطلوبی را بدست نمی‌آورند.اما در این میان نفراتی نیز هستند که در جنگ با رقبای خارجی روحیه مضاعفی می‌گیرند و دچار ترس و کم کاری نمی‌شوند. باید فرصت و زمان داد تا نفرات موجود به نوعی سرند شوند تا تیم ملی شاکله اصلی خود را پیدا کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جا دارد بار دیگر از تمامی مردم عزیز تشکر نمایم، قطعا اگر در این چند ساله کشتی ایران توانسته حرکت رو به جلویی داشته و به راه خود ادامه دهد، با حمایت و محبت مردم بعنوان حامیان اصلی خود بوده است و اگر فدراسیون این حجم سنگین فعالیت را اداره می‌کند با اتکاء به حمایت و محبت این مردم کشتی دوست بوده است. ما قدردان عشق و محبت مردم به ورزش ملی کشورشان هستیم.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار