آتش سوزی در ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو در تهران پس از حدود ۴۰ ساعت مهار شد، اما همچنان احتمال ریزش ساختمان وجود دارد، ۱۶ آتش نشان در عملیات مهار این آتش مصدوم شدند.
کد خبر: ۵۶۲۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳ 06 February 2018

مدیرعامل سازمان آتش نشانی: آتش مهار شد
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۰۸:۴۹

تخلیه و احتمال ریزش ساختمان وزارت نیرو در میدان ولیعصر

مدیرعامل سازمان آتش نشانی از مهار آتش سوزی در ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو خبر داد و گفت: احتمال اطفای کامل حریق در ساعات آینده وجود دارد.

به گفته وی ریزش ساختمان به عوامل مختلف بستگی دارد.

 

عملیات اطفای آتش همچنان ادامه دارد | اقدامات لازم برای ریزش احتمالی | ایجاد شکاف در سقف طبقه منفی ۳ برای اطفای آتش
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۱۴:۳۱

سید جلال ملکی اظهار کرد: عملیات اطفای حریق همچنان در ساختمان وزارت نیرو ادامه دارد و دستور توقف عملیات تاکنون داده نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به حجم زیاد دود و حرارت بالا در طبقات پایین، منفذی در سقف طبقاتی ایجاد گردید تا هم تخلیه دود صورت گیرد و هم بتوانیم کف و فوم را به آتش تزریق کنیم.

ملکی تصریح کرد: در ساعات میانی شب به دلیل شدت حرارت بالا، نیروها نتوانستند به طبقات پایین ورود کنند اما در حال حاضر حرارت پایین‌تر آمده و نیروها تا طبقه منفی ۳ رفته‌اند؛ ولی همچنان حرارت در طبقه منفی۴ بسیار بالاست.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران افزود: امیدواریم حرارت در ساعات آتی کاهش یابد. این عملیات، یک عملیات فرسایشی است و ما باید هم جان مأموران و هم موقعیت ساختمان رو در نظر بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات لازم را برای ریزش ساختمان انجام داده‌ایم و هر چیزی امکان وقوع دارد.

علت حادثه آتش‌سوزی مشخص شد
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۱۲:۳۶

مسئول تاسیسات شرکت برق حرارتی وزارت نیرو در گفت‌وگو با فارس:

کپسول اطفای حریق در طبقه منفی ۴ این ساختمان خودبه‌خود فعال شده و با پرتاپ پودر اطفای حریق روی اسناد و کاغذها که با حرارت همراه بوده، باعث مشتعل‌شدن این کاغذ‌ها شده است.

یک مخزن ۳ هزار لیتری گازوئیل در حیاط این شرکت هنوز باقی مانده است که این مخزن برای مواقع ضروری استفاده می‌شود.

حادثه حاشیه ای در کنار آتش سوزی
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۱۲:۲۸

همزمان با آتش سوزی، لوله آب در خیابان اصلی ولیعصر ترکیده و آب در خیابان و پیاده روهای ضلع شمالی میدان ولی عصر روان است.

گفته می شود وزیر نیرو به محل حادثه می رود.

 

آتش نشانان از ساختمان وزارت نیرو خارج شدند
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۱۰:۰۵

ملکی در خصوص احتمال ریزش ساختمان ۸ طبقه وزارت نیرو گفت: دما در محل آتش سوزی بسیار بالاست و برای جلوگیری از حوادث جانبی نگذاشتیم آتش‌نشانان در داخل ساختمان بمانند.

به گفته ملکی از ساعات میانی شب تمامی آتش‌نشانان را از ساختمان خارج کردیم تا مشکلی ایجاد نشود اما شلنگ‌ها و سیستم‌های خنک کننده را در محل حریق قرار دادیم و هر نیم ساعت یک بار آتش‌نشانان به محل رفته و سیستم‌ها را چک می‌کنند و وضعیت را مورد بررسی قرار می‌دهند.

به گفته ملکی در حال حاضر میزان حرارت خیلی پایین نیامده است عملیات همچنان ادامه دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که احتمال ریزش ساختمان وجود دارد گفت‌: تدابیر لازم صورت گرفته امیدوارم بتوانیم حریق را اطفا کنیم اما بگویم دما خیلی پایین نیامده است.

وی تاکید کرد: به خاطر حرارت زیاد و احتمال حوادث جانبی نگذاشتیم آتش‌نشانان در داخل ساختمان بمانند و هر نیم ساعت یک بار آتش‌نشانان حریق را کنترل می‌کنند.

گرفتار شدن 35 نفر به خاطر آتش‌سوزی در یک انباری

محمدعلی نجفی شهردار تهران صبح امروز در محل آتش‌سوزی ساختمان وزارت نیرو در خیابان ولیعصر حاضر شد.

احتمال ریزش ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو

وی پس از بازدید از محل با آتش‌نشانان گفت‌وگو و از آخرین وضعیت ساختمان‌های مجاور ساختمان وزارت نیرو مطلع شد.

نجفی با اشاره به شرایط ساختمان وزارت نیرو گفت: احتمال ریزش ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو و یا نشست آن وجود دارد و به همین جهت ساختمان‌های اطراف از شب گذشته تخلیه شده است.

به گزارش تسنیم، با گذشت 20 ساعت از وقوع آتش‌سوزی در ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو و اطفای آن در میدان ولیعصر تهران همچنان در طبقات منفی ساختمان بویژه طبقه 1- کانون آتش بالاست و آتش‌نشانان بیش از 4 ایستگاه و 2 گروه نجات همچنان مشغول عملیات هستند.

روز گذشته ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو دچار آتش‌سوزی شده بود که 50 نفر از افراد حاضر در ساختمان تخلیه شدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار