فرماندار شهرستان قدس در اولین نشست خود با اصحاب رسانه ها تاکید کرد:
ناصر بخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت، اگر بتوانم سه بحث مهم و اساسی" وقف، مشخص شدن حریم و توسعه محدودیت ها و جذب مالیات‌های قانونی را جلو ببرم دین خود را به قدس انجام دادم.
کد خبر: ۵۷۹۰۷۸
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸ 14 March 2018

"علی‌اصغر ناصربخت ظهر امروز در نخستین نشست خبری خود که با حضور اصحاب رسانه و جراید در فرمانداری شهرستان قدس با تاکید بر نگاه فراجناحی خانه مطبوعات اظهار کرد: حفظ کرامت جامعه رسانه ای مهم است و خانه مطبوعات به عنوان یک تشکل صنفی باید همه خبرنگاران را تحت پوشش خود درآورد تا شاهد فعالیت حرفه ای تر در رسانه های استان باشیم.

وی  اظهار داشت: ارتباط و تعامل مثبت و مستمر با اصحاب رسانه و جراید می‌تواند گام مثبتی در جهت بیان برنامه‌ها و افکار هر نهاد و سازمانی و در مقابل پذیرش انتقادات و پیشنهادات آن‌ها باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان قدس در ادامه با اشاره به مشکلات موجود در سطح شهرستان تصریح کرد: مسئله وقف یکی از مشکلات جدی  شهرقدس است و نباید موضوع اوقاف را به تمام بخش‌های شهرستان تسری داد.

ناصربخت عنوان کرد: بررسی وقف‌نامه‌ها و دستور تبدیل به احسن مقام معظم رهبری برای حل مشکل اوقاف، نیازمند تعامل و نشست با مدیران ارشد شهرستان است که این موضوع باید در کمترین زمان ممکن رتق و فتق شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه در این شهرستان محدودیت حریمی و خدماتی بسیاری وجود دارد گفت: محدوده حریم شهرستان با حریم آن انطباق دارد؛ اما از حیثی دیگر به لحاظ اراضی و فضای موجود با محدودیت توسعه مواجه هستیم.

فرماندار شهرقدس ادامه داد: جذب مالیات‌های قانونی بر ارزش افزوده و مشخص شدن حریم شهرستان می‌تواند منبع مناسبی برای تأمین درآمدهای این نهاد غیردولتی باشد.

ناصر بخت همچنین با اشاره به مدیریت دوگانه در شهرک دانش اظهار داشت: متأسفانه مشخص نشدن حریم شهرستان و حضور شهرداری ناحیه 6 منطقه 18 و واریز درآمدهای مالیاتی دانش به تهران و کرج یکی از مشکلاتی است که باید هرچه زودتر نسبت به آن تعیین تکلیف شود.

فرماندار شهرقدس گفت: تلاش ما بر این است از حریم و محدوده سیاسی شهرستان دفاع کنیم و بی‌شک با استقرار دهیار و مطالبه درآمدهای ناشی از حریم و کارخانه‌جات صنعتی موجود در این منطقه، می‌توان نسبت به تحقق حقوق به حق شهروندان این منطقه اقدام کرد.

ناصربخت سپس به سرانه پایین خدمات درمانی و بهداشتی شهرستان اشاره کرد و افزود: هم اکنون شهرهای زیر 100 هزار نفر دارای بیمارستان 160 تختخوابی هستند که شهرستان قدس با جمعیت 350 هزار نفر نیازمند یک بیمارستان 560 تختخوابی است.

وی همچنین با اشاره به پایین بودن سرانه فضای سبز شهرستان تأکید کرد: شهرستان قدس بیش از 2.3 جمعیت استان تهران را به خود اختصاص داده است؛ اما به لحاظ سرانه‌ فضای سبز با محدودیت مواجه است که باید با ایجاد بوستان‌های محلی این کمبودها را مرتفع کنیم.

ناصر بخت، در پایان با اشاره به وضعیت شهرک‌های صنعتی شهرستان خاطرنشان کرد: اقتصاد شهرستان قدس بر محوریت صنعت این منطقه است و باید حریم این شهرک‌ها و نحوه ارائه خدمات و پرداخت عوارض واحدهای صنفی موجود در آن مشخص شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار