معاون رئیس‌جمهور سخنان رهبر معظم انقلاب را تأییدی بر ظرفیت‌های گردشگری داخلی خواند و گفت: ایران کمبودی به لحاظ گردشگری ندارد چون دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بی‌نظیر است.
کد خبر: ۶۲۶۵۵۱
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱ 04 July 2018

علی‌اصغر مونسان در گفتگو با خبرآنلاین درباره تأثیر التهابات بازار ارز بر سفر گردشگران خارجی به ایران گفت: حتما اثری داشته است اما در حوزه بازار ارز مسافری و گردشگری به ویژه برای گردشگران ورودی تصمیم خاصی وجود ندارد. البته همه تلاش خودمان را به کار گرفتیم تا این اثرات کاهش داشته باشد.

وی با بیان این که تفاوت نرخ ارز نسبت به ریال باید تشویق‌کننده تورهای ورودی به ایران باشد، البته به شرط آن که سازوکارهایش را دیده باشیم، افزود: گردشگران ورودی به کشور سرگردان هستند. آنها یا باید به بانک‌های منتخب مراجعه و ارزشان را بر اساس هر دلار ۴۲۰۰ تومان تبدیل به ریال کنند یا با توجه به این که اطلاعات نرخ ارز به گوششان می‌رسد شاید برای‌شان دشوار باشد چنین کاری را انجام دهند. بنابراین متاسفانه دلال‌ها در این حوزه حضور پیدا کردند، با گردشگران خارجی ارتباط می‌گیرند و این مسئله اثر منفی از ایران در ذهن گردشگران خارجی ایجاد می کند که اتفاق خوبی نیست.

رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری درباره تأثیر نوسانات بازار ارز بر آمار سفرهای خارجی ایرانیان اظهار کرد: البته هنوز اظهار نظر درباره این مسئله زود است چون تا آمار به ما برسد، یک ماه تا یک ماه و نیم می گذرد بنابراین باید آمارها را بگیریم ببینیم چه اتفاق افتاده است اما حتما اثر خواهد داشت و خوشحال کننده خواهد بود که آمار گردشگری داخلی رونق بیشتری نسبت به گردشگری خارجی داشته باشد.

وی درباره توصیه رهبر معظم انقلاب در نماز عید فطر به مردم برای کاهش سفرهای خارجی و برنامه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در تقویت گردشگری داخلی افزود: قبلا دائم نگاه‌ها روی جذب گردشگر خارجی بود. ایران بازار گردشگری بزرگی دارد و موجب رونق کشورهای همسایه شده است اما ما از سال گذشته موضوع گردشگری داخلی را خیلی جدی گرفتیم و کار کردیم که اوجش را در عید نوروز امسال دیدیم و ۲۳ درصد نسبت به مشابه سال گذشته افزایش گردشگری داشتیم.

معاون رئیس‌جمهور یادآور شد: سخنان رهبر معظم انقلاب تأییدی بر ظرفیت‌های گردشگری داخلی است. ایران کمبودی به لحاظ گردشگری ندارد، دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی بی‌نظیر است بنابراین به مردم ایران توصیه می کنیم که اگر اول کشور خودشان را ببینند و بعد به سفر خارجی بروند بهتر است تا آن که بخواهند بازدید از ظرفیت هایی را که در داخل داریم با سفر به خارج پیگیری کنند.»

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار