کد خبر: ۶۶۳۹۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵ 06 October 2018

مهدی سیف در گفت و گو با شهرنوشت، با اشاره به ویژه برنامه های شهرداری تهران در راستای برگزاری مراسم ویژه «روز تهران» به اجرای برنامه های فرهنگی در نقاط مختلف پایتخت اشاره کرد و گفت: قرار است در موزه های موسیقی، آب، گرافیک، فرش، مینیاتور، دکتر معین و باغ موزه قصر مجموعه برنامه های فرهنگی برای آشنایی شهروندان با هویت تاریخی تهران برگزار شود.

وی ادامه داد: محوطه بیرونی برج طغرل، باب همایون، تئاتر شهر و برج آزادی نیز میزبان برنامه های روز تهران خواهند بود.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به محتوای ویژه برنامه های روز تهران که روز یکشنبه 15 مهرماه برگزار می شود، گفت: قرار است در این روز توضیحاتی درخصوص علت و ضرورت نام گذاری روز تهران به مخاطبان ارائه و در کنار آن از مفاخر و مشاهیر مرتبط با تهران تجلیل شود. برگزاری مراسم آیینی همچون پرده خوانی یا شاهنامه خوانی، خاطره گویی از احوال قدیم تهران، نمایش فیلم مرتبط با تهران، پذیرایی با قهوه به دلیل تقارن این روز با روز جهانی قهوه و بیان پیشینه قهوه خانه در ایران از برنامه هایی است که به مناسبت روز تهران اجرا می شود.

به گفته سیف، برگزاری مسابقه مرتبط با شناخت اماکن گردشگری و شاخص منطقه، معرفی پتانسیل های گردشگری و مشاهیر منطقه و توزیع کتاب داستان تهران مخصوص کودکان و نوجوانان از دیگر برنامه های شهرداری تهران به مناسبت روز تهران است.

گفتنی است؛ ویژه برنامه «روز تهران»، 15 مهرماه ساعت 15 در مناطق 1، 3، 4، 6، 7، 8، 9، 11، 12، 14 و 20 برگزار می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار