کد خبر: ۶۷۱۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵ 23 October 2018

بعضی چیزها در زندگی و رزومه یک انسان اصلا مهم نیست، مثل اینکه مثلا روزگاری قائم مقام وزیری بوده باشد یا معاون وزیری دیگر، اما بعضی چیزها خیلی مهم است، مثل اینکه وقتی در جمع نخبگان و موسپیدان بخش خصوصی حاضر شد و آنها نسبت به تصمیم، مصوبه یا ابلاغیه و بخشنامه ای ایرادی گرفتند و انتقادی کردند یا پیشنهادی دادند با دل و جان شنید و تلاش کرد نظر آنها را عملیاتی کند.

اعتماد مردم به صمت مهم است!

 


بعضی چیزها ممکن است برای خود آدم خیلی مهم نباشد و سعی کند تا می تواند کمتر درباره آنها صحبت کند اما همین چیزها برای مردم خیلی مهم است تا آنجا که ممکن است تو را در اوج جوانی به عنوان نماینده شهرشان به مجلس بفرستند و این کار را برای 2 دوره دیگر هم تکرار کنند. آخر مردم همیشه قدردان ایثارگری ها و جانبازی های رزمندگان شان هستند و قدر خدمت را هم می شناسند.
بعضی چیزها هستند که خود آدم به آن افتخار می کند و و حضور در آن موقعیت ها را برای خود مدال افتخار می داند، مثل پوشیدن لباس بسیج مستضعفان . اما همین مایه افتخار موقعی بیشتر از همیشه مایه سربلندی و افتخار است که در لباس بسیج، خدمتگذار و خادم مردم باشی و به سربازی برای آنها افتخار کنی و آن را فریاد بزنی.

 

اعتماد مردم به صمت مهم است!


بعضی وقت ها خواب از چشمان آدم می رود، آنجا که بار سنگین خدمت و سربازی روی دوشش می گذارند. می خواهد در قلب اقتصاد و صنعت کشور باشد یا در همسایگی خلیج همیشه فارس یا در دیار ستارخان و باقرخان، مهم این است که سرباز مدام باید آماده خدمت باشد. مطمئن باشید سربازی که دغدغه مشکلات مردم را داشته باشد خواب را بر چشمانش حرام می کند تا هر چه می تواند گره گشایی کند.
بعضی وقت ها مشکلات را می شناسی، راه حل ها را می دانی و از همه مهم تر اینکه کسانی هم هستند که حاضرند در گذر از این همه سختی و دشواری تو را یاری کنند اما تو ناخدای کشتی نیستی و سکان دست دیگری است و تو چاره ای نداری جز اینکه گلایه کنی و گهگاهی هم درد دل کنی پیش خودی ها ، اما روزگار بازی های عجیب و غریبی دارد، حالا فرصتی شده تا تو ناخدای کشتی باشی ، آن هم در توفان های سهمگین.
بعضی ها اصلا ناخدا نیستند اما ناخدا می شوند چون پسر کسی هستند یا داماد و باجناق دیگری. بعضی ناخداها اصلا نمی دانند سکان کجاست و توفان چیست، اینها قرار بوده صرفا مسافر کشتی باشند اما یکدفعه دری به تخته ای خورده و ناخدا شده اند، مثل بادکنکی که یکدفعه بادش می کنند و چند برابر بزرگتر از حالت عادی اش می شود و خیلی زود هم می ترکد. اما خوشبختانه هنوز هم پیدا می شوند کسانی که از کارگری در کشتی شروع کرده اند و ملوان شده اند و بعد از کسب تجربه و موسپید کردن، ناخدا می شوند و سکاندار. مطمئن باشید کشتی هایی با چنین ناخدایی هایی از هر توفانی به سلامت می گذرند.
اصلا مهم نیست مجلس به آقای رحمانی ،برای تصدی وزارت صنعت و معدن و تجارت رای بدهد و ایشان بشود آقای وزیر، اما حتما مهم است بعد از مدتها کسی روی صندلی صدارت بنشیند که نه نجومی بگیر بوده و نه ملک نجومی داشته و نه آقازاده اش فلان کاره است و ... خلاصه اینکه مهم است کسی وزیر بشود که به عضویتش در بسیج مستضعفان افتخار کند و آن را در رزومه اش با صدای بلند فریاد بزند آخر مردم خیلی وقت است دلشان برای بسیجی هایی که هنوز با عطر جبهه ها زندگی می کنند تنگ شده است، بسیجی هایی که نه کارت شان را به فیش نجومی فروخته اند و نه سقف بالای سرشان ملک نجومی است.
اصلا مهم نیست مجلس با چه تعداد رای به دکتر رحمانی اعتماد می کند، مهم این است که در این روزهای سخت ،حضور یک مدیر پاکدست می تواند دوباره اعتماد عمومی را به مهم ترین وزراتخانه کشور بازگرداند و امیدآفرین باشد.

برچسب ها: صمت ، اعتماد مردم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار