در موزه شهدا تهران افتتاح شد:
مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه عکس مسیر عاشقی (پیاده‌روی اربعین 1396) با نمایش آثاری از عکاسان شاهد و ایثارگر سراسر کشور در موزه شهدا برگزار شد.
کد خبر: ۶۷۳۶۱۱
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶ 28 October 2018

 مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه مسیر عاشقی (پیاده‌روی اربعین 1396) با نمایش آثاری از عکاسان شاهد و ایثارگر سراسر کشور با حضور محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد، محبوب شهبازی مشاور عالی و دستیار ویژه رییس بنیاد، اسلام کریمی مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، سید مستجاد حسینی مدیرکل ورزشی و اردویی بنیاد، بهروز بزرگی مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد و جمعی از مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در موزه شهدا برگزار شد.

کریمی، مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در این مراسم با اشاره به حضور عظیم زائرین حسینی در راهپیمایی اربعین اظهار داشت: عاشقان حسینی از کشورهای مختلف با هر شرایط خود را به این اجتماع بی‌نظیر می‌رسانند و عشق اباعبدالله الحسین (ع) تنها دلیل جذب ملت‌ها از سراسر دنیا است و این مسئله نشان می‌دهد راه و اهداف این امام بزرگوار فراموش نخواهد شد.

وی بابیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی، سرمایه‌ای برای عظمت قرآن و اسلام است اظهار داشت: باید از این سرمایه با تمام وجود پاسداری شود، نمایش قدرت ایمان در این حرکت عظیم نهفته بوده و جمهوری اسلامی ایران همیشه پرچم‌دار شعار «هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّة» بوده است.

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر افزود: در آستانه اربعین، عده‌ای عازم این سفر شده و عده‌ای بنا به دلایلی جا می‌مانند، بر این اساس پیشنهاد شد که انجمن عکاسان شاهد و ایثارگر افرادی را به این سفر اعزام کند تا تصاویری را از این حرکت عظیم برای افرادی که نتوانستند حضورداشته باشند به یادگار بگذارند و اکنون فرصت نمایش این عکس‌ها در موزه شهدا فراهم‌شده است.

وی تأکید کرد: دلیل برگزاری این نمایشگاه عکس در موزه شهدا این است که همگان بدانند مسیر کربلا توسط شهدا، آزادگان و رزمندگان باز شده است.

همچنین عباس حاجی پور دبیر انجمن عکاسان شاهد و ایثارگر در این مراسم بابیان اینکه از حدود یک سال و چند ماه اخیر، با معرفی 40 عکاس از 32 استان و تهیه تصاویر از مراسم اربعین حسینی، نهایتاً 400 عکس دریافت شد گفت: پس از بررسی‌های کارشناسی، 55 عکس انتخاب شد و 15 عکس نیز از داوران و نخبگان انجمن عکاسان شاهد و ایثارگر پذیرفته شد و 72 اثر در نمایشگاه مسیر عاشقی به نمایش درآمده است و امیدواریم کتابی از عکس‌های منتخب نمایشگاه مسیر عاشقی آماده انتشار شود.

در ادامه برنامه بهمن سلطانیان به خاطره گویی از عکاسان مراسم پیاده‌روی اربعین پرداخت و سپس مراسم تقدیر از عکاسان منتخب پیاده‌روی اربعین سال 1396 با حضور مسئولین حاضر و با تجلیل از 6 نفر از منتخبین برگزار شد، اسامی 22 عکاس منتخب به شرح ذیل است:

حسین امیرآبادی زاده (فرزند شهید)، بهمن سلطانیان (جانباز)، رضا نجف لو (جانباز)، حسینعلی رستمی (جانباز)، فاطمه کرمانشاهی (فرزند جانباز)، پرویز فروغی (فرزند و برادر شهید)، حمیدرضا احمدی اتویی (فرزند جانباز)، محمدجواد کیانی نیا (فرزند جانباز)، علی سراج همدانی (فرزند شهید)، محمدعلی مریزاد (فرزند جانباز)، مصطفی قطبی (فرزند شهید)، فاطمه طایفه (فرزند جانباز)، سید حمیدرضا هاشمی علیا (فرزند جانباز)، علی سلطانی محمدی (جانباز)، عبدالامیر عراقی (جانباز)، مرتضی دهقانی (فرزند شهید)، داوود کهن ترابی (جانباز)، علیرضا صفر زاده (فرزند جانباز)، مهدی احترامی (فرزند شهید)، سید مهر علی مختار نیا (فرزند شهید)، علیرضا باغشنی (فرزند شهید) و مجتبی عبدالهی جیرانی (فرزند جانباز).

دومین نمایشگاه گروهی عکس مسیر عاشقی (پیاده‌روی اربعین 1396) از تاریخ 5 الی 15 آبان ماه 1397 در موزه شهدا میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار