فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: آبی که در تصفیه‌خانه اسلامشهر تصفیه می‌شود به لحاظ معادله فرافیثاغورثی و قیمت بالای وزارت نیرو برای خرید آب هدر می‌رود و با توجه به قیمت بالا نمی‌توان از آن برای مصارف کشاورزی و فضای سبز شهرداری‌ها استفاده کرد.
کد خبر: ۷۰۱۳۳۰
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸ 09 January 2019
تهران| معادله فرافیثاغورثی وزارت نیرو سبب هدررفت آب تصفیه شده در اسلامشهر شده است

به گزارش «تابناک تهران»؛ از اسلامشهر، مسعود مرسلپور در جلسه مشترک کمیته برنامه‌ریزی استان با شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: علی‌رغم مشکلاتی که در تخصیص بودجه به شهرستان اسلامشهر وجود داشت آن طور که باید از سوی برخی دستگاه‌ها اقدامی صورت نگرفته و نیازهای شهرستان اولویت‌بندی نشده است.

وی با بیان اینکه هدف ما برنامه‌ریزی برای سال آینده در راستای خدمت به مردم است تأکید کرد: با توجه به اینکه کشور در شرایطی است که با اقدامات خصمانه آمریکا در زمینه پول و نقدینگی دچار مشکل است می‌توان اوراق قرضه اسلامی با سررسید نهایتاً 2 ساله در اختیار مدیران شهرستانی قرار داد و کارهای عمرانی را پیش برد.

فرماندار شهرستان اسلامشهر با اشاره به بارش سنگین برف در سال گذشته افزود: 130 کیلومتر جاده‌های داخلی شهرستان یک هفته با مشکل تردد روبه رو بود و در جاده‌های بزرگراهی تهران- قم، تهران- ساوه و محور فرودگاهی امام خمینی(ره)، حوزه راهداری حتی یک ماشین شن‌ریزی هم نداشت و تنها پرسنل شهرداری به ارائه خدمات می‌پرداختند.

مرسلپور بیان کرد: از رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران درخواست داریم تا با در نظر گرفتن مشکلات بسیاری که در اجرای برخی پروژه‌های ناتمام در اسلامشهر وجود دارد اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان را ستاره‌دار کنند تا اعتبارات هرچه سریع‌تر در شهرستان بنشیند و با اولویت‌بندی مشکلات شهرستان را مرتفع سازیم.

وی با بیان برخی مشکلات ساختاری در اجرای برنامه‌ها گفت: برخی مؤلفه‌های بروکراسی اداری اجازه انجام کار را نمی‌دهند و بخشی از اراضی شهرستان واقعاً قابل احیا نیستند اما اجازه تغییر کاربری هم داده نمی‌شود، در صورتی که در زمین‌های مستعد احمدآباد مستوفی در مقابل چشمان بینای همگان 200 تا 300 باغ تالار ساخته شده که در عمل مشکل‌آفرین شده و کار را به چالش می‌کشد.

فرماندار شهرستان اسلامشهر با اشاره به برخی پروژه‌های نیمه‌تمام در اسلامشهر تصریح کرد: اعتباری که برای پلی‌کلینیک تخصصی درمانی قائمیه در نظر گرفته شده تخصیص پیدا نکرده، مصلی و مدرسه علمیه شهرستان نیز اعتباری که به شورای عالی حوزه علمیه داده شد به اسلامشهر برگرداندند و تمامی هزینه‌های ساخت این مصلی و مدرسه علمیه به سختی توسط دفتر امام جمعه شهرستان و کمک‌های مردمی تأمین شده است.

مرسلپور با اشاره به اینکه چاه‌های آب سرمایه‌های ملی هستند و نباید بیهوده هدر شوند خاطرنشان کرد: آبی که در تصفیه‌خانه اسلامشهر تصفیه می‌شود به لحاظ معادله فرا فیثاغورثی و قیمت بالای وزارت نیرو برای خرید آب هدر می‌رود و به لحاظ قیمت بالا نمی‌توان از آن برای مصارف کشاورزی و فضای سبز شهرداری‌ها استفاده کرد و ناچاراً از سفره‌های آب زیرزمینی مصرف می‌شود.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار