رئیس پلیس فتای استان ایلام از شناسایی و دستگیری فردی که اقدام به انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان در شبکه‌های اجتماعی کرده بود خبر داد.
کد خبر: ۷۱۵۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۸ 16 February 2019

انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان در اینستاگرام

به گزارش «تابناک تهران»؛ سرهنگ علی جمالی با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان خانم مبنی بر اینکه تصاویر خصوصی وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر شده است، پرونده‌ای در این رابطه تشکیل‌ و پس از تکمیل و اخذ اظهارات شاکی، شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر بصورت ویژه در دستورکار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه با پیگیری مستمر و پی‌جویی‌های فنی و پلیسی انجام‌شده عامل انتشار تصاویر شناسایی و دستگیر شد، افزود: متهم که نامزد سابق شاکی بود پس از انجام بازجویی‌های فنی و ارائه مستندات متهم به بزه خود اعتراف و انگیزه خود را انتقام جویی و مشکلات قبلی خانوادگی عنوان کرد و متهم پس از تکمیل تحقیقات برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

رئیس پلیس فتا استان ایلام از شهروندان خواست از ارسال تصاویر خصوصی و خانوادگی خود در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند تا مورد سوء استفاده افراد سودجو و فرصت طلب قرار نگیرند.

وی تاکید کرد: برابر ماده 17 قانون جرایم رایانه‌ای هرکس به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

سرهنگ جمالی افزود: از شهروندان خواست در صورت مشاهده جرایم مشابه یا سایر جرایم رایانه‌ای موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

اخبار قتل تجاوز حوادث

منبع: ایلنا
برچسب ها: قتل تجاوز حوادث
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار