در پرونده‌های جنایی سال گذشته، وقوع چند فقره قتل خانوادگی نیز خبرساز شد البته در میان این پرونده‌های جنایی خبرساز چندین قاتل نیز با رضایت اولیای‌دم مقتولان از قصاص رهایی پیدا کردند.
کد خبر: ۷۳۲۶۸۸
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴ 08 April 2019
به گزارش تابناک از تهران ، در سال ۹۷ شاهد حوادث و پرونده‌های جنایی مختلف در پایتخت بودیم، از قتلهایی که صرفاً به دلیل درگیری لفظی به وقوع پیوست تا قتلهای خانوادگی که قاتل چندین نفر را به کام مرگ فرستاد. 
 
در اکثر پرونده‌های قتل پایتخت در سال ۹۷ مقتولان با سلاح تیز و برنده به قتل رسیدند، در برخی از این جنایتها نیز قاتلان با استفاده از سلاح گرم مقتول را از پای درآورند. 
 
در ادامه به سراغ مهمترین پرونده‌های جنایی در سال گذشته رفتیم و به بازخوانی این پرونده‌ها می‌پردازیم. 
 
ظهر ۳۰ خرداد ۹۷ مرد ۳۲ ساله‌ای به نام امیر پس از قتل مادر و زخمی کردن پدر و برادرش با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت که دقایقی بعد از اعلام این خبر تیمی از مأموران کلانتری ۱۲۸ تهران‌نو به محل حادثه واقع در خیابان دماوند، خیابان جهرمی اعزام شدند. 
 
مأموران با حضور در محل با جسد بی‌جان زنی ۴۸ ساله و پیکر نیمه‌جان مردی ۵۶ ساله (پدر و مادر امیر) و همچنین برادر زخمی وی، مواجه شدند که پدر و برادر امیر به بیمارستان امام حسین ‌(ع) انتقال یافتند. 
 
بررسی‌های اولیه حاکی از آن بود امیر ابتدا پدرش را با یک گلوله هدف قرار داده، سپس به مادرش تیراندازی کرده و در نهایت با برادرش درگیر شده است. 
 
امیر با دستور بازپرس امور جنایی تهران بازداشت شد که خبر رسید پدر وی نیز به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان به کام مرگ فرورفته است.
 
امیر پس از بازداشت در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ۳۲ سال سن دارم، متأهل هستم و یک دختر هفت ساله دارم، همراه با پدرم در کار کابینت‌سازی مشغول بودم و از حدود چهار سال پیش به تریاک اعتیاد پیدا کردم. 
 
وی افزود: حدود ساعت ۱۱ صبح روز حادثه از خواب بیدار شدم و پس از صرف صبحانه به پارکینگ خانه رفتم، در پارکینگ، پاتوقی برای خودم درست کرده بودم و آنجا شیره تریاک نیز می‌کشیدم که آن روز نیز شیره کشیدم البته یکی از دوستانم قرص قرمز رنگی به من داده و گفته بود که اگر قرص را پیش از کشیدن تریاک بخورم، می‌توانم مصرف شیره را کم کنم من نیز قبل از کشیدن مواد، این قرص را خوردم اما حالم بد شد که همان زمان پدرم از راه رسید و موتورسیکلتش را داخل پارکینگ پارک کرد. 
 
امیر در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پدرم با دیدن من شروع به سروصدا کرد و وسایلم را به بیرون از خانه ریخت، همان زمان از من خواست باطری خودروی مزدایش را باز کنم و گفت می‌خواهد باطری را تعویض کند که من نیز این کار را انجام دادم اما مجدداً حالم بد شد که برای عوض کردن لباس به خانه رفتم، داخل خانه برای تعویض به اتاق رفتم که پدرم مجدداً به من فحاشی و توهین کرد؛ پدرم صبح روز حادثه نیز در اینستاگرام به من پیغام داده و گفته بود باید خانه را ترک کنم. 
 
وی نحوه قتل پدر و مادرش را اینگونه شرح داد: دو ماه قبل از حادثه برای یکی از دوستانم معامله شیره تریاک انجام داده بودم که دوستم به من اسلحه‌ای (کلت کمری) هدیه داد و گفت اسلحه برای من باشد، من نیز اسلحه را به پدرم دادم و گفتم از آن نگهداری کند، در زمان حادثه و درگیری با پدرم، اسلحه را از لابه‌لای پتو خارج کردم و روی سرم گذاشتم؛ تهدید کردم خودم را می‌کشم که پدرم گفت جرأت نداری، همان زمان چشمانم قرمز شده بود که پدرم با مشت به صورتم زد و از بینی‌ام خون آمد؛ با پدرم درگیر شدم و زمانیکه قصد داشت از اتاق بیرون رود با اسلحه به سمتش تیراندازی کردم البته نمی‌دانستم داخل کلت گلوله قرار داد، همان زمان مادرم ماجرا را فهمید و دادوبیداد کرد که به سمت وی نیز تیراندازی کردم و از پله‌ها پایین آمدم تا از خانه خارج شوم که در آن حین برادرم با خودرو وارد پارکینگ شد و خودرویش را داخل پارکینگ پارک کرد. 
 
وی ادامه داد: زمانیکه برادرم از خودرو خارج شد و قصد داشت از پله‌ها بالا رود به سمت وی نیز یک تیر هوایی زدم که برادرم داد و بیداد کرد، به داخل خانه رفت و در را قفل کرد، برادرم با دیدن جسد پدر و مادرم شوکه شد و فریاد زد که من نیز از پنجره بالای در وارد خانه شدم و با برادرم درگیر شدم، در زمان درگیری برادرم به من گفت چه کار می‌کنی و به خودت بیا که آن لحظه چاقو را برداشت و من با وی گلاویز شدم تا اینکه به خودم آمدم، در نهایت برادرم با اورژانس تماس گرفت و من نیز به پلیس زنگ زدم، برادرم گفت از خانه خارج شوم که من قصد داشتم از خانه بیرون بروم و اسلحه را داخل یک گونی که در حیاط بود، انداختم اما در نهایت پلیس سر رسید و بازداشت شدم. 
 
امیر پس از اعتراف به قتل پدر و مادرش با دستور بازپرس امور جنایی تهران بازداشت شد و برای ادامه تحقیقات دراختیار مأموران اداره آگاهی قرار گرفت. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار