سایپا در اقدامی غیرمنتظره و عجیب از خریداران فروش فوری درخواست مبلغ 440 هزار تومان بابت 15 درصد مابه التفاوت حق بیمه یکساله شخص ثالث کرده است.
کد خبر: ۷۳۳۰۴۴
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰ 09 April 2019
پول زوری که سایپا از مردم می گیرد!/ 15درصد افزایش نرخ بیمه شخص ثالث می شود 440 هزار تومان؟

به گزارش تابناک از تهران ، شرکت خودروسازی سایپا در اقدامی عجیب از خریداران محصولات خود در طرح فروش فوری درخواست مبلغ 440 هزار تومان بابت هزینه مابه التفاوت بیمه شخص ثالث در سال 98 کرده است!

مشخص نیست سایپا هزینه بیمه شخص ثالث را به چه قیمتی محاسبه کرده که 15 درصد افزایش آن می شود 440 هزار تومان!

نرخ مصوب بیمه شخص ثالث درسال 97 برای خودروهای چهارسیلندر بین 860 هزار تومان تا 1 میلیون و صد و شصت هزار تومان متغیر است که به هیچ وجه 15 درصد از آن چنین رقمی (440 هزار تومان) نمی شود!

این مبلغ که در دعوتنامه های ارسالی سایپا قید شده را نمایندگی های شرکت به اطلاع خریداران می دهند.

سایپا که کلیه مبلغ خودرو به اضافه هزینه بیمه شخص ثالث را در اسفندماه 97 از مشتریان گرفته است، اکنون مدعی شده چون خودروها را در سال 98 تحویل می دهد، مشتریان باید بر اساس نرخ سال 98 هزینه بیمه شخص ثالث را پرداخت کنند که مبتنی بر افزایش 15 درصدی است.

سایپا این اقدام را در حالی انجام می دهد که این افزایش قیمت به هیچ عنوان در قراردادهای فروش متقاضیان و یا شرایط و اطلاعیه های فروش این شرکت در طرح فروش محصولات فوری، قید نشده و اصلا مشتریان در جریان آن نبوده اند!

چندین هزار نفر از طی یک ماه محصولات سایپا را در طرح فروش فوری خریداری کردند که اگر این مبلغ ضرب در تعداد این متقاضیان شود، پول هنگفت نامشخصی را برای مدیران این شرکت ایجاد می کند.

خبرنگار جی پلاس دلیل این اتفاق را از نمایندگی های فروش شرکت سایپا جویا شد که آنها نسبت به علت اختصاص این مبلغ تنها برای 15 درصد افزایش حق بیمه، ابراز بی اطلاعی کرده و می گفتند شرکت سایپا کل مبلغ خودرو را در دعوتنامه ها درج کرده و آن عدد 440 هزار تومان بیشتر از مبالغ پرداختی مشتریان است و در آخرین بخشنامه اش برای نمایندگی های فروش اعلام کرده که این اضافه مبلغ مربوط به 15 درصد افزایش نرخ حق بیمه شخص ثالث در سال 98 نسبت به سال 97 است!

 

در ادامه پی گیری ها با مرکز امور مشتریان سایپا نیز تماس گرفته شد که متاسفانه اپراتورهای این مرکز از اصل موضوع هم ابراز بی اطلاعی می کردند و در پاسخ به هر سوالی مبنی بر  علت تخصیص چنین عددی (440 هزار تومان) برای افزایش 15 درصدی قیمت بیمه و اینکه سایپا چه نرخی را برای حق بیمه شخص ثالث محاسبه کرده که 15 درصد آن می شود 440 هزار تومان!! هیچ پاسخی نداشتند و تنها می گفتند شرکت اعلام کرده است!

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار