رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که شهریه های حداکثر تا ۱۵ درصد افزایش پیدا خواهند کرد، گفت: بیمارستان رودهن در صورتی ساخته خواهد شد که مسوولان و خیران منطقه همت کنند.
کد خبر: ۷۴۸۵۶۳
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷ 26 May 2019
محمد مهدی طهرانچی

به گزارش تابناک تهران محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، امشب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به افزایش تورمی که در کشور وجود دارد و از طرفی افزایش ۱۸ درصدی هیات دولت برای اعضای هیات علمی و ‌کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در نظر گرفته است ما مجبوریم جهت جبران این افزایش را محل افزایش شهریه‌ها انجام دهیم.

وی ادامه داد: افزایش شهریه دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به سطوح مختلف متفاوت است و در رشته های گوناگون کم یا زیاد می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای اولین بار پس از تصویب افزایش شهریه که میانگین بین ۱۰ تا ۱۵ درصد خواهد بود در هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی، به استان‌ها ابلاغ و با توجه به وضعیت دانشگاه‌ها و رشته‌ها احتمال دارد تا ۲۰ درصد در مقاطع مختلف تحصیلی افزایش پیدا کند اما تاکنون مصوب شده است بیش از ۱۵ درصد نباشد.

طهرانچی یک خبر خوب هم برای افرادی که به دلیل مشکل مالی ترک تحصیلی کردند، داشت و تصریح کرد: یک وعده ای هم به دانشجو هایی که بخاطر مشکل مالی ترک تحصیل کردند داریم و با تصمیمی که گرفتیم مقرر شد افرادی که به دلیل مشکل مالی درس را  رها کرده بودند و در مقطع تحصیلی به مشکل خورده بودند تا شهریور وقت دارند به واحدهای دانشگاهی مراجعه تا مشکل مالی خود را حل کنند و به تمامی استان‌ها ابلاغ کردیم همکاری‌های لازم را داشته باشند. 

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص تاسیس بیمارستان رودهن که سال‌ها از تکمیل آن می‌گذرد، اظهار کرد: جلسه هیات رئیسه‌ای رو با اعضای شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و مسوولان منطقه‌ای داشتیم. 

وی اضافه کرد: به همت مشترک مسوولان شهرستان دماوند، خیران و دانشگاه آزاد اسلامی باید این مورد بیمارستان رودهن مرتفع شود؛ خود دانشگاه آزاد اسلامی هزینه‌ای بابت تکمیل بیمارستان رودهن نمی‌تواند انجام دهد و در این شرایط فقط باید مسوولان و خیران کمک کنند.

طهرانچی گفت: با وعده‌هایی که از طرف مسوولان به خصوص شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رودهن داده شد و با خیرینی که توسط امام جمعه رودهن گرد هم آمدند بتوانند مساله بیمارستان رودهن حل شود و مردم خوب منطقه بتوانند از نعمت بیمارستان بهره مند خواهند شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: رویکرد و سیاست دانشگاه آزاد اسلامی تحویل، سیرویت کامل و حرکت به سمت بستر سازی دانش بنیان است تا به اشتغال دانشجویان کمک کنیم.

انتهای پیام

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار