معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: نرخ کرایه تاکسی با تسهیلات داخل خودرو یعنی در تابستان با کولر و در زمستان با بخاری است؛ برخی رانندگان به واسطه مشکلات فنی خودروی خود که کولر روشن نمی‌کنند تخلف می‌کنند و این موضوع مورد قبول ما نیست.
کد خبر: ۷۶۰۵۶۵
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳ 08 July 2019

به گزارش تابناک تهران؛ محسن پورسیدآقایی روز یکشنبه پس از پایان یکصد و پنجاه و سومین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران در جمع خبرنگاران با تاکید برآنکه شهرداری تهران با روش‌های مختلفی امکان خواندن پلاک‌های مخدوشی را دارد، گفت: طرح تشدید برخورد با مخدوش کردن پلاک از این هفته توسط پلیس راهور انجام می‌شود و از سوی دیگر با نصب دوربین‌های خروجی رصد پلاک‌ها بیشتر می‌شود.
به گفته معاون شهردار، علاوه بر دوربین‌های خروجی و ورودی طرح‌های ترافیکی تهران، برخی دوربین‌های داخل طرح نیز پلاک‌های مخدوش را ثبت کرده و می‌خوانند.

پارک هوشمند حاشیه‌ای طرحی برای آسایش مردم
پورسیدآقایی در خصوص موضوع پارک حاشیه‌ای نیز گفت: ساماندهی پارک حاشیه‌ای در تهران همیشه وجود داشته و قبلاً توسط پارکبانان با گرفتن پول‌های غیر منطقی و نامعقول از مردم انجام و در برخی اوقات منجر به دعوا و نزاع می‌شد. اما اکنون برای مثال در منطقه ۲ طرح پارک هوشمند حاشیه‌ای انجام شده و خودروهایی مجهز به دوربین با گشت زنی از پلاک خودروهای پارک شده عکسبرداری می‌کنند.
معاون شهردار افزود: پارک خودروها تا ۳۰ دقیقه اول رایگان است و پس از آن براساس نرخ مصوب شورا، مالک خودرو باید هزینه پارک را پرداخت کند. این پرداخت یا با خوداظهاری مالک خودرو و یا از حساب مالک در تهران من کم می‌شود.
پورسیدآقایی تاکید کرد: این طرح برای راحتی شهروندان و ایجاد فضای پارک خودرو است چراکه مالک خودرویی که مثلاً برای یک مدت طولانی در مکانی پارک می‌کند باید به صورت تصاعدی عوارض پارک پرداخت کند.

تاکسی در تابستان با کولر است
معاون شهردار تهران همچنین گفت: نرخ کرایه تاکسی با تسهیلات داخل خودرو یعنی در تابستان با کولر و در زمستان با بخاری است؛ برخی رانندگان به واسطه مشکلات فنی خودروی خود که کولر روشن نمی‌کنند تخلف می‌کنند و این موضوع مورد قبول ما نیست.
وی در خصوص تردد خودروهای دودزا در شهر نیز گفت: توقف خودرویی که علناً دود می‌کند برعهده پلیس راهور است و آنها نیز این کار را می‌کنند؛ اگر این خودروها معاینه فنی نداشته باشند روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و این مهم توسط چند هزار دوربین شهر در سطح شهر انجام می‌شود.
معاون شهردار تهران همچنین گفت: خودرویی ممکن است معاینه فنی گرفته اما خودرو خراب شده باشد و اگر شهروندان عکس این خودرو را بفرستند یا با شماره ۱۸۸۸ تماس بگیرند، معاینه فنی خودروی مذکور ابطال و مالک دوباره باید معاینه فنی بگیرد.
وی ادامه داد: این سخت گیری در اتوبوس‌ها بیشتر است و اما به صورت ذاتی خودروهای دیزلی یک دودی در ابتدای حرکت دارد و این عادی است.

ثبت نام ۳۰ تا ۴۰ هزار کاربر در سامانه "تهران من" به صورت روزانه
پورسیدآقایی همچنین در خصوص طرح کنترل آلودگی هوا گفت که با اجرای این طرح در ۲ هفته اول ترافیک محدوده کاهش یافته است و در بعضی ساعات تا ۴۰ درصد کاهش ترافیک را شاهد بودیم، در واقع باید گفت که خوشبختانه با اجرای این طرح متوسط سرعت خودروها بالا رفته است.
معاون شهردار گفت: کاهش ترافیک با اجرای طرح کنترل آلودگی هوا بین ۲۵ تا ۴۰ درصد است اما هفته اول مهر مطمئناً با افزایش ترافیک مواجه خواهیم بود.
وی همچنین گفت که تا کنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو در سامانه "تهران من" ثبت نام کردند و پیش بینی می‌کنیم این آمار تا ۲ میلیون نفر برسد.
معاون شهردار تهران گفت: ۷۰ هزار نفر از ساکنان محدوده طرح نیز در این سامانه ثبت نام کردند و به صورت کلی روزانه ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر روزانه در سامانه تهران ثبت نام می‌کنند.
وی در خصوص آلایندگی برخی وانت بارها و خودروهای داخلی نیز گفت: اجازه ساخت خودرو در حیطه اختیار محیط زیست و سازمان استاندارد است اما وظیفه ما این است که بدون معاینه فنی اجازه تردد خودرو در شهر را ندهیم.

معضل دستفروشی در مترو
پورسیدآقایی در خصوص دستفروشی در مترو نیز گفت: برخورد با دستفروشی در ایستگاه‌های مترو به شدت دنبال می‌شود و به مدیران ابلاغ کردیم که اگر بساط دستفروشی در هر ایستگاهی ببینیم مدیر آن ایستگاه برکنار می‌شود.
وی ادامه داد: ممکن است دستفروشی به مدت ۵ دقیقه بساط گستری کند اما واقعاً نمی‌شود با آن برخورد کرد.
معاون شهردار افزود: در این موضوع نیز تصمیم گیر خود شهروندان هستند چرا که تا وقتی که از دست فروشان خرید می‌کنند و بساط گستران سود خوبی دارند، پدیده دستفروشی ادامه خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: بپذیرید که نمی‌توانیم تعقیب و گریز با دستفروشان مترو داشته باشیم و مردم باید در مبارزه با این معضل همکاری کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار