کیفیت هوای پایتخت امروز (دوشنبه) با شاخص 98 برای ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، در آستانه ناسالم برای گروههای حساس (بیماران از جمله قلبی و ریوی) قرار دارد.
کد خبر: ۷۶۰۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲ 08 July 2019

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»


به گزارش تابناک تهران؛ از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از ۹۵ به ۹۸ و آلاینده ازن نیز از ۶۵ به ۷۵ افزایش داشته است.
در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون همچون روز گذشته از ۷۵ به ۷۷ افزایش داشته و آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۲۸ به ۲۷ کاهش داشته است.
بر این اساس، تربیت مدرس (منطقه ۶)، پاسداران (منطقه ۳) و شاد آباد (منطقه ۱۸) به ترتیب با شاخص های ۱۳۳، ۱۲۶ و ۱۲۳ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۱، اقدسیه (منطقه ۱) با شاخص ۶۶ و شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۷۶ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار