مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه فضاهای آموزش تهران هم طراز با سیستان و بلوچستان است گفت: ۱۶ هزار کلاس درس در سطح استان نیاز به تخریب و بازسازی دارند.
کد خبر: ۷۶۱۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶ 10 July 2019

به گزارش تابناک تهران، عبدالرضا فولادوند صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران با اشاره به مشکلات حوزه آموزش و پرورش استان اظهار داشت: وضعیت آموزش و پرورش استان تهران وضعیت مطلوبی نیست و فضاهای آموزش آن از محروم‌تر از استان سیستان‌وبلوچستان است که اگر اعتبار لازم تأمین شود و خیرین مشارکت لازم را داشته باشند این مشکل برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان تهران در بخش سرانه‌های آموزشی پایین‌تر از استانداردهای کشوری است تصریح کرد: 16 هزار کلاس درس در سطح استان نیاز به تخریب و بازسازی دارند ضمن اینکه تراکم دانش‌آموزی در استان تهران 8  تا 9 نفر بیش از میانگین کشوری است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: استان تهران از جمله استان‌های با سرانه فضای آموزشی پایین است و ضمن پایین بودن سرانه آموزشی شاهد تراکم بسیار بالای دانش‌آموزان در کلاس های درس نیز هستیم به گونه‌ای که میانگین کشوری تراکم دانش‌آموزی در کشور 24 نفر است  در حالی که در استان تهران 32 نفر در هر کلاس است.

فولادوند همچنین عنوان کرد: تراکم دانش‌آموزی قطعاً بر کیفیت آموزش و همچنین گسترش آسیب‌های اجتماعی تأثیر مستقیم دارد ضمن اینکه به فرسودگی نیروی انسانی نیز منجر می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سال جاری در بخش تخصیص اعتبارات عمرانی برای نوسازی مدارس اعتبارات خوبی لحاظ شده اما کافی نیست و استان تهران باید به طور ویژه دیده شود که امید است در همکاری با آموزش و پرورش و خیّرین مدرسه‌ساز بتوان به استانداردهای آموزشی لازم به لحاظ فضای آموزشی و تراکم دانش‌آموزی در استان برسیم.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار