آزاده صمدی در اعتراض به وضعیت کودکان زباله گرد به چالش سطل زباله پیوست.
کد خبر: ۷۶۱۳۶۳
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴ 10 July 2019

 آزاده صمدی به چالش سطل زباله پیوست/ ما به دیدن رنج کودکان زباله‌گرد عادت نکرده‌ایمبه گزارش تابناک تهران، آزاده صمدی هنرمند سینما و تئاتر در اعتراض به وضعیت کودکان زباله‌گرد نوشت: «ما به چالش سطل زباله می‌پیوندیم تا اقرار کنیم که در فاجعه‌ پدیده زباله‌گردی کودکان، همه مقصر و مسئولیم، ما باید به این لشگر کم سن و سال اندوه ثابت کنیم به دیدن رنج‌شان در سطح این شهر پر از دود و گوگرد عادت نکرده‌ایم و نمی‌کنیم.

درد را از هر طرف که می‌خوانی درد است، درست مثل قصه پرغصه‌ی آن کودکی که صبح تا شام از سطل زباله‌ای به سطل زباله دیگر کوچ می‌کند، زیر بار نابرابری و تحقیر کمر خم کرده و از کمترین حقوق انسانی محروم مانده است. او که بر شانه‌های نحیف و کودکانه‌اش، کوله‌بار اندوه را به دوش می‌کشد. لابه‌لای زباله‌های بازیافتی‌اش را اگر خوب بگردی آثار بی‌مسئولیتی و بی‌کفایتی برخی از ما را خواهی دید. دعوت که همیشه نباید برای مهمانی‌ باشکوه و مجلل باشد، نمی‌میریم اگر یکبار هم دل به دریا بزنیم و خود را به ضیافت غمگین کودکان بی‌پناه این شهر برسانیم. میان خبرهای زرد و سیاست‌زده این روزها چرخیدم، هیچ مسئولی، هیچ نماینده‌ای به چالش سطل زباله پویش  «بدسرپرست تنهاتر است» و  پریناز ایزدیار پاسخ مثبت نداد.

خیالی نیست، دیرزمانی است پذیرفته‌ایم خودمان باید به داد هم برسیم. ما که بی‌خیال این کودکان بی‌پناه نشده‌ایم، ما که به دیدن رنج  کودکان زباله‌‌گرد عادت نکرده‌ایم، ما به چالش سطل زباله می‌پیوندیم تا اقرار کنیم که در فاجعه‌ی پدیده زباله‌گردی کودکان، همه مقصر و مسئولیم، تا به همشهریان خود یادآوری کنیم تفکیک زباله از مبدا چقدر می‌تواند دست استثمارگران را از سر این کودکان معصوم کوتاه کند.

ما باید به این لشگر کم سن و سال اندوه ثابت کنیم به دیدن رنج‌شان در سطح این شهر پر از دود و گوگرد عادت نکرده‌ایم و نمی‌کنیم. درست که ما نه تصمیم گیرنده‌ایم نه سیاست‌گذار، اما همدرد که می‌توانیم باشیم‌.»

این هنرمند حامی و همراه پویش «بدسرپرست تنهاتر است» از طرفداران خود نیز دعوت کرده است برای همدردی با کودکان زباله‌گرد به این کارزار بپیوندند.

هفته گذشته پریناز ایزدیار در نامه‌ای خطاب به اعضای شورای شهر آن‌ها را به چالش چندثانیه فرو بردن سر در سطل زباله دعوت کرد و از نمایندگان شورای شهر تهران خواست برای حل پدیده زباله‌گردی کودکان هیچ امروزی را به فردا نسپارند؛ آزاده صمدی نیز در ادامه، نامه فوق را خطاب به مسئولین نگاشته است، از همین رو باید دید تا در روزهای آینده مسئولین چه واکنشی به نامه این دو هنرمند خواهند داد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار