استاندار تهران سهم حوزه صنعت در تخصیص بودجه را ۶/۴ درصد عنوان کرد و گفت: تهران از استان‌های کم برخوردار در کشور بوده و ۲۰ درصد صنعت کشور در این استان قرار دارد.
کد خبر: ۷۶۵۲۳۶
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰ 23 July 2019

به گزارش تابناک تهران، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در همایش بزرگداشت روز صنعت و معدن درباره اقدامات رفع مشکلات صنعت تولید اظهار کرد: کشور ما سرمایه‌های انسانی و طبیعی فراوانی دارد که از این ظرفیت نتوانستیم استفاده کنیم در فضای بین‌المللی هم رتبه‌بندی خوبی نداریم.

وی به تأکیدات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید و تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: اکنون‌که در شرایط ویژه و تحریم‌ها هستیم توانستیم مبتکر بوده و مشکلات این مسیر را مرتفع کنیم.

استاندار تهران عدم همکاری بانک‌ها را یکی از عوامل مهم در مشکلات حوزه صنعت عنوان کرد و ادامه داد: بسیاری از واحدها در ظرفیت اسمی فعالیت و تولید ندارند برای فعال‌سازی تولیدی‌های نیمه‌تمام قطعاً نقدینگی نیاز است.

محسنی بندپی قانون شعاع ۱۲۰ کیلومتری برای احداث شهرک‌های صنعتی را یکی دیگر از مشکلات حوزه صنعت دانست و تصریح کرد: این قانون محدودیت برای فعالیت ایجاد کرده و محیط‌زیست در راستای مرتفع کردن این مشکل اقدامات خوبی انجام داده است که در آینده ارتقاء و نوسازی صنعت را خواهیم داشت.

وی درباره مالیات بر ارزش‌افزوده بیان کرد: در تمام دنیا مرسوم است مصرف‌کننده این موضوع را متحمل بوده که این شرایط به عدالت نزدیک‌تر و می‌توان شفافیت در این زمینه ایجاد کرد.

استاندار تهران سهم حوزه صنعت در تخصیص بودجه را ۶/۴ درصد عنوان و مطرح کرد: تهران از استان‌های کم برخوردار در کشور بوده و ۲۰ درصد صنعت کشور در این استان قرار دارد.

محسنی بندپی در پایان درباره نرخ بیکاری در استان تهران خاطرنشان کرد: استان تهران دارای ۱۰/۱ درصد نرخ بیکاری بوده که نسبت به سه ماه نخست سال گذشته ۲/۲ درصد کاهش داشتیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار