رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مطرح کرد؛
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با تأکید بر فعال‌تر شدن بانک‌ها در پرداخت تسهیلات رونق تولید گفت: استان تهران از نظر تعداد پرونده‌ها در جایگاه دوم و از نظر میزان پرداختی در جایگاه نخست قرار دارد.
کد خبر: ۷۷۱۳۲۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸ 13 August 2019

به گزارش تابناک تهران، یدالله صادقی امروز در حاشیه جلسه رفع موانع تولید در جمع خبرنگاران با اشاره به دستور کار این جلسه اظهار داشت: بررسی عملکرد بانک‌ها در سال 97 و گزارش تبصره 18 دستور کار این جلسه است.

وی با اشاره به میزان ثبت‌نام در سامانه بهین‌یاب افزود: 15 هزار و 399 نفر در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام کردند که 13 هزار و 300 مورد به بانک‌ها معرفی و 9 هزار و 745 نفر یعنی حدود 73 درصد توانستند از تسهیلات استفاده کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بیان کرد: به لحاظ ریالی 35 هزار میلیارد تومان طرح ثبت‌نام شده که 20 هزار میلیارد به بانک‌ها معرفی و 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند که آمارها نشان از پوشش 1.3 معرفی‌شدگان به بانک‌ها و دریافت تسهیلات دارد.

صادقی همچنین عنوان کرد: در مورد تسهیلات رونق تولید نیز  224 نفر از طریق ستاد تسهیل رونق تولید معرفی شده‌اند که 2 هزار و 276 مورد به طور مستقیم توسط بانک‌ها پذیرش شده است.

وی ادامه داد: در مجموع 3 هزار و 800 میلیارد تومان در سال 97 تسهیلات رونق تولید پرداخت شده و از نظر تعداد پرونده‌ها استان تهران در جایگاه دوم و از نظر میزان پرداختی در جایگاه نخست قرار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در پایان با اشاره به منابع بند الف تبصره 18 خاطرنشان کرد: سهم استان تهران از تبصره 18 با احتساب 20 درصد یارانه 280  میلیارد تومان است که 52 طرح با رقم 541 میلیون تومان به بانک‌های عامل معرفی شده که تاکنون تنها یک طرح توسط بانک آینده پرداخت شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار