رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد:‌ آن اظهارنظری که گفته بود ما یک متر تونل هم حفر نکرده‌ایم درست نیست زیرا در شهرری تونل حفر شده است.
کد خبر: ۷۸۸۰۷۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴ 13 October 2019

رئیس شورای شهر تهران حفر نشدن تونل مترو را تکذیب کرد

به گزارش تابناک تهران، محسن هاشمی روز یکشنبه پیش از جلسه یکصد و هفتادمین جلسه شورا در جمع خبرنگاران توضیح داد:‌ یکی از دستگاه های حفاری (‌تی‌بی‌ام) ما از تهران خارج شده که غیرفعال است اما یک دستگاه نیز در شهرری در حال حفر تونل است، بنابراین آن اظهارنظر درست نیست.

وی در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد اعتراض روز گذشته برخی کارکنان مترو که به یگان حفاظت شهرداری منتقل شده‌اند گفت:‌ امیدوارم در این زمینه از من نظر نخواهید؛ گزارش آن به من رسیده اما در خصوص آن اتفاقات صحبت نمی‌کنم.

هاشمی با بیان اینکه نگرانم که دخالت من در مسائل مترو باعث سوءمدیریت شود اظهارداشت:‌ در این مدت تلاش کردم چه مثبت و چه منفی در خصوص مترو اظهارنظر نکنم اما این رؤیا را دارم که «تی‌بی‌ام‌»هایی که در حال حاضر فعالیت نمی‌کنند، فعال و تجهیزات برای ساخت واگن به کارخانه واگن‌سازی منتقل شوند، رؤیای من تحقق واگن‌های مورد نیاز مترو است. 
وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینکه هزینه حفر یک متر تونل چقدر است، گفت: در زمان ما ۱۰ میلیارد تومان بود اما به نظر می‌آید در حال حاضر ۴۰ تا ۷۰ میلیارد تومان باشد.

هاشمی همچنین با اشاره به جزییات جلسه هم‌اندیشی صبح امروز اعضای شورا با شهردار توضیح داد:‌ شورای شهر تهران اسناد پیوست برنامه سوم شهر تهران را در حال بررسی دارد که امیدواریم روز سه شنبه هفته جاری در صحن مطرح شود.
وی ادامه داد: ۲ ماه است که اسناد پیوست برنامه سوم به کمیسیون‌ها ارسال، نظرات کارشناسی احصا شده است و اسناد مرتبط با کمیسیون‌های برنامه و بودجه، سلامت، محیط زیست، حمل و نقل و عمران در کمیسیون تلفیق مطرح و اسناد مرتبط با ۲ مبحث فرهنگی و اجتماعی نیز در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گرفت. 
هاشمی گفت:‌ تعیین شاخص برای موضوعات فرهنگی، اجتماعی سخت است و در برنامه دوم توسعه نیز شاخص های این مباحث مشخص نشده بود اما کمیسیون فرهنگی شاخص هایی را مطرح کرد.
رئیس شورای شهر تهران افزود: قرار است صحبت های نهایی روز سه‌شنبه هفته جاری پیش از آغاز صحن شورا در کمیسیون تلفیق مطرح و سپس اسناد مرتبط در صحن اعلام و تصویب شود.
هاشمی درباره هیات اعزامی شورا به کشور عراق نیز خاطرنشان کرد:‌ گزارش هیات اعزامی شورا به کربلا و نجف در جلسه هم اندیشی مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: قرار بود به همراه اقای امینی نایب رئیس شورا به کربلا برویم که این موضوع مورد مخالفت هیات رئیسه قرار گرفت.

هاشمی افزود:  تیم شورا بازدیدهایی از موکب‌های شهرداری از جمله در نجف و کربلا انجام داده و دیدارهایی نیز در کوفه و نجف داشته است.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه نیز با بیان اینکه موضوع سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در جلسه هم اندیشی امروز بررسی شد، تاکید کرد: همان طور که می‌دانید آقای اوحدی از ریاست این سازمان کناره گیری کرده و اعضای شورا معتقد بودند نظرات آنها در جلسه هیات امنا به خوبی منتقل نشده که من از خودم دفاع و اعلام کردم نظرات به‌خوبی منتقل شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار