به گزارش مهر «خودزنی، حسادت یا تخریب!»هرچه اسمش را بگذاریم، این‌روزها رواج دارد. هرکسی از نگاه خود و با سلیقه شخصی دیگری را که ممکن است در هر زمینه‌ای کاری را انجام دهد، مورد حمله و آماج قرار می‌دهد. از رسانه‌ها که می‌توانند به طور مستقیم روی افکار عمومی تاثیر داشته باشند تا افراد حاضر در حوزه‌های تخصصی، همه و همه می‌توانند در تخریب یا تشویق یک نفر موثر باشند. این‌بار ماجرا به یک بازیگر-خواننده برمی‌گردد که فارغ از اینکه فعالیت‌هایش را تایید یا رد کنیم، ایرانی است و سال‌ها در حوزه هنر کار کرده و نامش بر سر زبان‌ها افتاده است.

من خواننده‌ام!

پسر چشم آبی سینمای ایران خیلی زود معروف شد، شاید زودتر از چیزی که خودش فکر می‌کرد! بدون شک از مهم‌ترین عوامل شناخته شدنش، چهره‌اش بود. چیزی که خودش هم کتمان نمی‌کند و بعدتر به عنوان مدل هم فعالیت‌هایی را انجام داد.

دیگر خیلی سال می‌گذرد از روزهایی که محمدرضا گلزار با فیلم «سام و نرگس» به سینمای ایران راه پیدا کرد، در فیلم‌های زیادی با کارگردان‌های مختلف حضور داشته که مثل همه آثار خوب و بد دارد. اما گلزار به جز بازیگری، موسیقی را هم با جدیت دنبال می‌کرد و قبل‌ از دیده شدن در قاب سینما گیتاریست گروه موسیقی آریان بود.

خوانندگی قدم بعدی گلزار بود، از ابتدای دهه ۹۰ گلزار با خواندن قطعات مختلف و بعدتر با اجرای کنسرت در شهرهای مختلف ایران رسما خواننده شد، البته شاید به صدا و نحوه خواندنش هم ایرادهایی باشد. کنسرت‌هایی که چه به خاطر نامش چه به خاطر هنرش، پر می‌شوند. نکته‌ای که معمولا با رویکرد منفی دیگران مواجه شده و خیلی‌ها هستند که معتقدند گلزار تنها به خاطر محبوبیتی که به واسطه چهره‌اش بدست آورده، دیده می‌شود و کارهایش ارزش هنری ندارند.

کنسرت در سالن اسکار

اما مورد تازه‌ای که پیرامون گلزار و کنسرت جدیدش رخ داده، کمی عجیب‌تر از بقیه موارد است. پس از اعلام این خبر که محمدرضا گلزار دوم نوامبر (۱۱ آبان) در سالن تئاتر دالبی کنسرت برگزار می‌کند، نقدهایی نسبت به خوانندگی او منتشر شد، در این میان یک نفر در توئیتی ادعا می‌کند که فقط ۱۱۷ بلیط از این کنسرت به فروش رفته و بعد هم تیترهایی با عنوان «عدم استقبال از کنسرت گلزار در آمریکا» یا «گلزار در آمریکا مات شد» روی خروجی رسانه‌های داخلی قرار بگیرد، اما ماجرا وقتی وخیم می‌شود که در بخش خبری یکی از شبکه‌های سیما در گزارشی اختصاصی با استناد به همان توئیت ادعا می‌کند که کنسرت‌های پاپ خواننده‌های ایرانی در خارج از کشور مورد توجه قرار نمی‌گیرند و عکس و فیلم‌های او را با عنوان «آقای بازیگر» منتشر می‌کند! نکته عجیب شاید جایی باشد که رسانه ملی از فعالیت یک ایرانی در خارج از کشور بیشتر ناراحت می‌شود و بیشتر خودزنی می‌کند و ترجیح می‌دهد بازیگر کشور را پیش ذهن مخاطب خراب کند.

اما نه تلویزیون و نه هیچ‌کدام از رسانه‌های دیگر که به این ماجرا تاخته‌اند، به این نکته توجه نکردند که اولا تا کنسرت ۳ هفته دیگر باقی مانده، اصلا کسی حواسش بود سایت فروش بلیت را چک کند و در نهایت اینکه چرا اجرای کنسرت یک ایرانی در خارج از کشور تا این اندازه نکته منفی به همراه دارد؟ چرا تخریب شخصیت روی آنتن رسانه ملی نسبت به یکی از افرادی که در همین تلویزیون برنامه اجرا کرده و اتفاقا هم مورد توجه قرار گرفته، اینقدر راحت است؟

صبر و تحمل وجه تمایز من است

گلزار هم در مصاحبه‌ای کوتاه گفته که «سنجش موفقیت یا عدم موفقیت یک کار بعد از انجام آن کار محاسبه می شود نه قبلش! من نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که خیلی‌ها پیشواز رفتتد. کنسرتی که سه هفته آینده است و شصت درصد بلیت‌هایش فروش رفته، چگونه قضاوت شده که موفق بوده یا نبوده؟! من اهل بلندپروازی نیستم. افتخاری هم ندارم. صبر و تحمل دو وجه تمایز بین من و خیلی‌های دیگر است.»

با مشاهده سایت خرید بلیط این کنسرت، می‌بینیم که تاکنون نزدیک به نیمی از این سالن ۳۴۰۰ نفره که بلیطهایی از ۵۰ تا ۱۵۰ دلار دارد، فروش رفته است.