سرپرست اداره پیش‌بینی هواشناسی استان تهران از ناپایداری هوا و کاهش 4 تا 5 درجه دما تا پایان هفته در استان تهران خبر داد.
کد خبر: ۷۹۰۰۴۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴ 20 October 2019
احتمال بارش برف پاییزی در ارتفاعات شرقی تهران/ افزایش گرد و غبار در جنوب پایتخت

به گزارش «تابناک تهران»؛ محمدمهدی عشقی سرپرست اداره پیش‌بینی هواشناسی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرری اظهار داشت: در هفته جاری تا روز پنج‌شنبه در ساعات بعدازظهر هر روز برای سطح استان تهران بارش‌های پراکنده خواهیم داشت.

وی با اشاره به کاهش 4 تا 5 درجه دمای هوا در استان تهران ادامه داد: افت دما در ارتفاعات بیشتر خواهد بود که در مناطق شرقی استان مثل فیروزکوه، دماوند و آبعلی احتمال بارش برف وجود دارد.

سرپرست اداره پیش‌بینی هواشناسی استان تهران با بیان اینکه دمای هوا در شهرستان فیروزکوه 3 درجه بالای صفر است، خاطرنشان کرد: در روزهای آینده دمای هوا در فیروزکوه به زیر صفر می‌رسد و به احتمال زیاد فردا و پس فردا بارش برف در این شهرستان را خواهیم داشت.

عشقی به وزش باد نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به وجود ابرهای ناپایدار در آسمان استان تهران در برخی ساعات احتمال افزایش تندی بادهای موقت هم وجود دارد.

وی این وزش باد را تندبادهای لحظه‌ای دانست و اضافه کرد: در جنوب استان تهران بیشتر احتمال خیزش گرد و خاک به خاطر نوع ابرها پیش‌بینی می‌شود.

سرپرست اداره پیش‌بینی هواشناسی استان تهران تا پایان هفته جاری به خصوص در ساعات بعدازظهر و اوایل شب شرایط ناپایدار را در کل استان تهران پیش‌بینی کرد و ابراز داشت: با وزش باد و بارندگی شاخص آلایندگی افزایش نمی‌یابد و فقط در مناطقی مثل شهرستان‌های رباط کریم، اسلامشهر، ری و ورامین بعدازظهر به دلیل تندبادهای موقتی احتمال گرد و خاک خواهیم داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار