عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: منطقه ۱۲ که از آلوده‌ترین مناطق پایتخت است و به عنوان قلب تهران شناخته می شود، فاقد ایستگاه پایش کیفی هوا است.
کد خبر: ۷۹۴۵۶۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴ 05 November 2019

به گزارش تابناک تهران، سید آرش حسینی میلانی روز سه شنبه در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورا با ارایه تذکر به شهرداری تهران بر ضرورت احداث ایستگاه پایش کیفی هوا در منطقه ۱۲ تاکید کرد.

وی گفت: از امروز، فصل آلودگی هوای تهران شروع شده و باید ترتیبات و پیش‌بینی‌های لازم برای مقابله در نظر گرفته شود.  

میلانی اظهار داشت: مسئولان عدم احداث ایستگاه پایش کیفی هوا در منطقه ۱۲ را کمبود اعتبار می‌دانند و این در حالی است که این منطقه، کانون اصلی تولید تقاضای سفر در شهر تهران است.  

عضو شورای تهران گفت: در این منطقه علاوه بر بازار و مراکز حکومتی، مراکز متعدد و مختلف آموزشی، درمانی و خدماتی قرار دارند که موجب افزایش تردد در این منطقه می‌شود.  

وی ادامه داد: در دهه ۷۰،   ایستگاه پایش کیفی هوا در سبزه میدان وجود داشت اما این ایستگاه در سال ۸۶ تعطیل شد.  

وی با اشاره به افزایش سهم آلاینده‌های با منشا غیر شهری، گفت: باید مطالعات امکان‌سنجی پایش آلودگی هوا در منطقه شهری تهران در دستورکار شرکت کنترل کیفیت هوا برای سال ۹۹ قرار گیرد.  

وی در ادامه خواستار توجه ویژه به محور فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) صورت گرفته و اندازه‌گیری پارامترهای مربوط به پایش بو لحاظ شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار