عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: قصور آقای شهردار در تاخیر ارسال لایحه اصلاح ساختار سازمانی و کاهش حوزه‌های معاونت شهرداری و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری تهران پذیرفتی نیست.
کد خبر: ۷۹۵۶۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰ 09 November 2019

به گزارش تابناک تهران، «سیدحسن رسولی» با بیان اینکه اصلاح ساختار پرهزینه و ناکارآمد سازمانی شهرداری یکی از مهمترین وعده های انتخاباتی ما اصلاح طلبان به مردم تهران بوده است، گفت: آقای حناچی نیز همانند شهرداران قبلی با قبول انجام این مهم از ما رای اعتماد گرفته است.
وی ادامه داد: در عمل به این تکلیف، آبان ماه سال ٩٧ طرح «الزام شهرداری تهران به ادغام و کاهش حوزه های معاونت شهرداری از ۹ سطح به حداکثر ۶ سطح سازمانی و حذف پست‌های قائم‌مقام و یا جانشین و مشاور در کلیه واحدهای ستادی، مناطق، سازمان ها و شرکت های تابعه» با ۱۶ امضا تقدیم هیات رئیسه شد و در نهایت در دی ماه طرح با عنوان "الزام شهرداری تهران به اصلاح ساختار سازمانی و کاهش حوزه های معاونت شهرداری و سازمان ها و شرکتهای تابعه و ساماندهی مجدد مناطق شهرداری تهران" در شورای اسلامی شهر تهران مصوب شد.  
رسولی اظهار داشت: بر اساس ماده واحده این طرح باید تا پایان خرداد سال ٩٨ این مطالبه محقق می شد که متاسفانه علیرغم گذشت بیش از ۴ و نیم ماه از موعد قانونی مقرر و برقراری حداکثر هماهنگی فی ما بین هنوز این وظیفه قانونی عملی نشده است.
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سه بار درباره این موضوع به ایشان در صحن تذکر داده ام و هر مرتبه اعلام کرده به زودی لایحه ارسال خواهد کرد، تاکید کرد: نمی دانم علت تاخیر و تعلل چیست! قطعا در صورت تداوم این قصور علیرغم ارادت شخصی به ایشان، در مقام استیفای حقوق شهروندان و عمل به وظیفه نمایندگی مردم به ناچار از سایر ظرفیت های قانونی استفاده می کنم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار