شهردار تهران گفت که خسارت ناشی از اغتشاشات اخیر در مناطق ۲۲ گانه پایتخت ناچیز بود و گستردگی نداشت.
کد خبر: ۸۰۰۴۳۲
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷ 26 November 2019

به گزارش تابناک تهران، پیروز حناچی روز سه شنبه در حاشیه آئین بهره برداری از ۱۷ پروژه مدیریت شهری در منطقه ۱۷ تهران در جمع خبرنگاران افزود: خسارت این موضوع در حد چند خودرو و اتوبوس بی آرتی و یک ناحیه شهرداری بود.

وی در خصوص درخواست رییس شورای شهر برای معرفی خاطیان موضوع برف اخیر ادامه داد: در خصوص بارش برف و اهمال برخی از مدیران نیز تصمیم گیری شد و برخی از آنها برکنار شدند که البته دلیلی نمی‌بینیم شلوغ کنیم و پرسرو صدا این موضوع را مطرح کنیم چراکه این موضوع درون سازمانی است.

حناچی خاطرنشان کرد: این حرکت حاوی پیام برای تمامی مدیران ما بود.

شهردار تهران در خصوص پروژه های بهره برداری شده امروز در منطقه ۱۷ نیز گفت: امروز استخر ویژه آقایان به نام ادم افتتاح شد و قبلا هم استخر حوا ویژه زنان در این منطقه به بهره برداری رسیده بود.

وی تصریح کرد: تلاش می کنیم که با کمترین قیمت ممکن خدمات را در اختیار مردم به ویژه شهروندان جنوب شهر قرار دهیم.

حناچی در خصوص نصب فیلتر بر اتوبوس های پایتخت نیز گفت: فیلتر دوده بر برخی اتوبوس ها نصب است و از شرکت های دانش بنیان درخواست کردیم اقدامات لازم را در خصوص ساخت این فیلتر ها انجام دهند تا نیازی به وارد کردن از خارج نداشته باشیم.
اعمال محدودیت تردد خودروهای سنگین

حناچی به آلودگی هوای پایتخت اشاره کرد و گفت: هر ساله در ماه آذر و دی آلودگی هوا به دلیل اینورژن(وارونگی هوا) تشدید می‌شود و زمانی که این آلودگی به سطح زمین می‌آید دردسرساز است.

وی ادامه داد: مدتی پیش گفتم باید باد و باران بوزد که برخی آن را به مزاح گرفتند.

شهردار تهران تصریح کرد:‌ در موقع آلودگی هوا باید به موضوع کنترل وسایل نقلیه آلوده‌کننده توجه داشت که ما نیز با همکاری پلیس اقداماتی را انجام دادیم و هفته پیش وسایل حمل و نقل سنگین در شهر تردد آنها با محدودیت همراه شد.

به گفته وی، استفاده بیشتر از حمل و نقل عمومی در کنترل آلودگی مؤثر است و شخصا به دلیل شلوغی مترو و اتوبوس به ویژه در ساعات پیک که ۷، ۸ صبح است از مردم عذرخواهی می‌کنم.

حناچی همچنین گفت که از دولت خواسته‌ایم که خط اعتباری جدیدی برای تأمین واگن‌های مترو در نظر گیرد و اگر خط اعتبار تأمین شود ۲۰۰ واگن به مترو افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه جریان هوا و بارندگی در کاهش آلودگی هوا مؤثر است، گفت: تلاش می‌کنیم شرایط سخت را با همکاری مردم و مدیریت حمل و نقل انجام دهیم.

علاقه به ساخت مسکن نداریم

شهردار تهران در مورد طرح مسکن ملی هم گفت: تلاش شده در این زمینه با تشویق بخش خصوصی مسکن‌هایی برای زوج‌های جوان و کسانی که قصد تشکیل زندگی مشترک دارند اختصاص یابد.

وی ادامه داد: علاقه نداریم که خودمان این مسکن‌ها را بسازیم ولی پیشنهادهایمان را به دولت ارائه کرده‌ایم و این پیشنهادات در کمیسیون‌های دولت مورد بررسی قرار می‌گیرد و به اصطلاح چکش می‌خورند و جزئیات آن بعدا اعلام خواهد شد.

شهرداری تهران در مورد اینکه این مسکن‌ها با چه متراژی ارائه می‌شوند، گفت:‌ به طور کلی شیوه طراحی حائز اهمیت است چرا که این شیوه می‌تواند واحد کوچک را فاخر کند؛ لایحه‌ای در این زمینه آماده شده و برای دولت ارسال می‌کنیم.

کاهش ساعت طرح ترافیک

شهردار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پلیس درخواست یک ساعت کاهش طرح ترافیک را در پایتخت داشت و چرا شهرداری سرانجام با این موضوع موافقت کرد گفت: این بحث‌ها کارشناسی است و از شما می خواهم خبرنگاران این موضوعات را مطبوعاتی نکنید.

وی ادامه داد: به نامه پلیس پاسخ کارشناسی داده شده و فکر نمی‌کنم نیازی به انتشار آن باشد.

شهردار تهران افزود: نمودارها نشان می‌دهد با کاهش ساعت طرح ترافیک به لحاظ حجم ترافیک و کاهش آلودگی تغییری رخ نمی‌دهد با این مسأله موافقت شد.

حناچی در مورد نوسازی بافت فرسوده اعلام کرد: امتیازات شهرداری نه تنها لغو نشده بلکه تلاش می‌کنیم مشوق‌ها اثرگذار باشد.  

وی ادامه داد: هنوز هم تسهیلات شهرداری سر جایش است ولی تسهیلات تشویقی بانک‌ها وقفه‌ای در آن ایجاد شده که ما تلاش‌ کرده‌ایم رفع شود.

وی بیان داشت: در صورتی که تسهیلات بانک‌ها با سود پایین ارائه شود نتایج مؤثری دارد و شهرداری تلاش می‌کند در مناطق جنوبی تسهیلات دیگری هم در این راستا داشته باشد.

شهردار تهران در پاسخ به اینکه آیا ۵۰ میلیون تومان وام جهت نوسازی بافت فرسوده کفایت می‌کند؟ ‌ گفت: مسائل اقتصادی به دستگاه‌های اقتصادی برمی‌گردد ولی ما نیز تلاش‌هایمان را جهت ارائه مشوق‌ها ادامه می‌دهیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار