یادگار امام (ره) با تأکید بر اینکه هرچه بیشتر با قرآن ارتباط داشته باشیم سعادت ما بیشتر است، گفت: بسیار به جا است که ما جشنواره سالانه‌ با موضوع «شعر قرآنی» را راه اندازی کنیم.
کد خبر: ۸۰۳۵۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲ 07 December 2019

به گزارش تابناک تهران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی شب گذشته در مراسم اختتامیه مسابقات قرآنی اذان و تفسیر کارکنان بانک صادرات در حرم مطهر امام راحل، اظهار داشت: اگر این جلسه پایه گذار این بشود که مجموعه شاعرانی که «درد دین» و علاقه دارند یک جشنواره سالانه قرآنی شکل دهند، به نظر من می تواند زمینه یک کار بزرگ شود، همان مطلب را به زبان خودمان بگوییم.

وی با تأکید بر لزوم بهره گیری از قرآن، یکی از بهترین انواع بهره گرفتن از قرآن را نهج البلاغه دانست و گفت: شما تقریبا هیچ بندی از نهج البلاغه نمی بینید مگر اینکه ترجمه امیرالمؤمنین(ع) از یک آیه قرآن و یا روایت پیامبر(ص) است.

یادگار امام در ادامه با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، گفت: در قرآن انسان یک موجود سرکش معرفی شده که اگر به تفاسیر نگاه کنیم، چندان درک درستی هم از وضعیت خودش ندارد. اگر یک خوبی به انسان برسد، آن را به کسی نمی دهد و اگر بدی به او برسد داد و فریاد می کند.

سید حسن خمینی ادامه داد: از طرف دیگر در قرآن آمده که خداوند می فرماید ما خوبی‌ها و بدی‌ها را به انسان گفتیم و هم «فجور» و هم «تقوا» را به او الهام کردیم. یعنی در درون ما یک میل همیشگی به سوی سعادت است که آن فطرت آدمی است و نیز کشش به سوی نابخردی و شقاوت وجود دارد.

وی یادآور شد: همین انسان محور امانت است. در قرآن برای انسانی که بار امانت را پذیرفت صفت «ظلوما جهولا» آمده است. یعنی نادان بود که این امانت را قبول کرد. البته عرفا، که جلوه آن در حضرت امام(ره) است، تعریف دیگری هم برای این آیه دارند. آنها می گویند این تعریف بدان معناست که او «ظلوما علی نفسه و جهولا به(هرکسی) غیر خدا» است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار