کیفیت هوای پایتخت امروز جمعه با افزایش ۳۰ واحدی غلظت آلاینده‌های ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون و قرار گرفتن روی شاخص لحظه‌ای ۱۰۶ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان) است.
کد خبر: ۸۰۵۵۷۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵ 14 December 2019

به گزارش تابناک تهران، شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص۱۰۶ قرار گرفت.

در همین مدت، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص۵۸، منواکسید کربن با شاخص۳۳ و ودی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۵ به ثبت رسیده است.

ایستگاه‌های پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۵۴، شادآباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۵۱، شهرری (منطقه ۲۰) و شریف (منطقه ۲) مشترکا با شاخص ۱۴۳ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته اند.

همچنین ایستگاه های مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۵۸، دانشگاه شهید بهشتی (منطقه یک) با شاخص ۶۷ و اقدسیه (منطقه ۱) با شاخص۶۹ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران را نشان می دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار