در گفتگو با تابناک تهران مطرح شد؛
مدیرعامل شرکت آرین تل گفت: اپراتورهای مجازی در عین تعامل با اپراتورهای زیر ساختی کشور، خدمات خاصی را به مخاطبین هدف یک سازمان و یا یک مجموعه ارائه می‌کند و رقابتی با آن‌ها ندارند.
کد خبر: ۸۰۵۹۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱ 15 December 2019

اکبر قهری، مدیرعامل شرکت آرین تل در گفتگو با تابناک تهران گفت: این شرکت جزو اپراتورهای مجازی می‌باشد که از سازمان تنظیم مقررات مجوز فعالیت در عرصه اپراتور مجازی نو اول دارد؛ در دنیا اپراتورهای بزرگ زیرساختی به دلیل بزرگ شدن و حجیم شدن امکان فرصت ارائه خدمات اختصاصی به مشتریان را ندارند.

وی ادامه داد: بیش از 15 سال است که اپراتورهایی با حجم کوچکتر تشکیل شده‌اند که به عنوان مشارکت با اپراتورهای زیرساختی بزرگ فعالیت می‌کنند و خدمات اختصاصی خودرا به مجموعه‌های مختلفی ارائه می‌نمایند. برخی از این اپراتورها به اندازه‌ای فعالیت گسترده دارند که مخاطب آن را به عنوان اپراتور زیر ساختی می‌شناسد.

قهری با اشاره بر صدور مجوز فعالیت اپراتورهای مجازی توسط سازمان تنظیم مقررات، خاطرنشان کرد: این اتفاق به دلیل توسعه خدمات ارتباطی موبایل در سال 95 رخ داد که در آن 50 شرکت درخواست دادند و 25 شرکت موافقت اصولی توسط این سازمان را دریافت کردند؛ از این میان 10 شرکت تاکنون با پروانه فعالیت صادرشده توسط سازمان تنظیم مقررات درحال خدمات‌رسانی به مخاطبین می‌باشند.

مدیرعامل شرکت آرین تل افزود: این شرکت‌ها در عین تعامل با اپراتورهای زیر ساختی کشور، خدمات خاصی را به مخاطبین هدف یک سازمان و یا یک مجموعه ارائه می‌کند و رقابتی با آن‌ها ندارند. این اتفاق هم‌اکنون توسط شرکت آرین تل در مجموعه بانک ایران زمین رخ داده است و در آن به موضوع خدمات‌دهی بانکی از طریق سیمکارت تاکید شده است.

وی ادامه داد: در این فرآیندها متاسفانه خلاء های قانونی نیز وجود دارد و گریبان‌گیر هر دو طرف خواهد بود، از جمله این مسائل می‌توان به موضوع کیف پول الکترونیکی اشاره کرد. در واقع می‌توان گفت فعالیت ما به طور خلاصه تامین زیرساخت مناسب کسب و کار با API بانک ایران زمین و API شرکت آرین تل که جزو معدود شرکت‌های فعال در این حوزه می‌باشد، است.

این فعال عرصه اپراتورهای مجازی با اشاره بر حمایت چند جانبه بانک ایران زمین از استارت‌آپ‌ها، ابراز داشت: استارت‌آپ‌ها، صاحبان کسب و کار و صاحبان ایده می‌توانند با مراجعه به مرکز نوآوری بانک ایران زمین، API مخصوص خود در حوزه اپراتوری و حوزه بانکی را دریافت و مشغول به فعالیت شوند و از طریق آن خدمات خاص خودرا برای مخاطبین هدف ارائه دهند؛ به معنای ساده‌تر یک مجموعه می‌تواند انواع خدمات خاص خودرا در API اختصاصی خود تعریف و آن را در اختیار مخاطب خود قرار دهد.

وی ادامه داد: مرکز نوآوری بانک ایران زمین استراتژی خاصی برای حمایت از استارت‌آپ‌ها دارد که شرکت آرین تل در حوزه زیرساختی و مجازی سازی مشغول به فعالیت است و علاوه‌بر API، سرورهای فیزیکی، اینترنت و... را نیز با در نظر گرفتن مسائل امنیتی مربوطه، برای آن مجموعه فراهم خواهد کرد. این اتفاق دلیل بزرگی برای حضور بیشتر استارت‌آپ‌ها در حوزه خدمات موبایل، پرداخت و خدمات بانکی خواهد بود.

اکبر قهری، مدیرعامل شرکت آرین تل بیان کرد: سرورها و زیرساخت‌های مورد نیاز این شرکت در داخل کشور است و به اینترانت ملی متصل است؛ این موضوع بدین معناست که در بسیاری از شرایط این خدمات قطع نخواهد شد و مخاطبین می‌توانند از آن استفاده نمایند. اما در مقابل خدماتی همانند مبحث توریست که بدون شک نیازمند به اینترنت است، نیز وجود دارد که با قطع شدن این دهکده جهانی در کشور، جایگزینی برای آن وجود ندارد. اینترانت ملی صرفا به دلیل ارائه خدمات ملی داخل کشور است.

وی با تاکید بر فعالیت مجموعه بانک ایران زمین با استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها؛ عنوان کرد: ما علاقمند به استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های همکار اعم از استفاده کنندگان از API اختصاصی بانک ایران زمین و شرکت آرین تل می‌باشیم و این تبادل به معنای واقعی خود شکل خواهد گرفت و قطعا به سود طرفین خواهد بود.

قهری در پایان تاکید کرد: به شخصه از تمام افراد علاقمند به حوزه اپراتورهای موبایلی و خدماتی دعوت می‌نمایم تا جهت همکاری دو جانبه با بانک ایران زمین، به مرکز نوآوری این بانک و یا شرکت آرین تل مراجعه نمایند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار