کیفیت هوای پایتخت روز دوشنبه برای سومین روز متوالی از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۱۴۱ ناسالم برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار و کودکان) قرارگرفت.
کد خبر: ۸۰۷۹۰۷
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰ 23 December 2019

به گزارش تابناک تهران، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون شب گذشته با شاخص ۱۵۵ ناسالم برای همه افراد بود.

همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۱۴۴ برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار و کودکان) بود.
این گزارش می افزاید: در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۳ و منواکسید کربن با شاخص ۴۳ بوده است.
بر این اساس، ایستگاه‌های شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۱۷۲، پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۷۰ و شاد آباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۶۷ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
همچنین ایستگاه‌های دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱) با شاخص ۹۶ و پاسداران (منطقه۳) با شاخص ۱۰۸ و گلبرگ(منطقه۸) با شاخص ۱۰۹کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

استاندار تهران روز گذشته اعلام کرد: همه مدارس استان تهران در همه مقاطع به غیر از مدارس شهرستان فیروزکوه و دماوند تا پایان هفته و به دلیل افزایش آلودگی هوا تعطیل است.

هواشناسی تهران نیز اعلام کرد: تا روز پنجشنبه به دلیل پایداری جو و نوزیدن باد مناسب در تهران آسمان این استان غبار آلود پیش بینی می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار